روی موج فوتبال!

.
معمولاً کمتر سیاستمداری است که پس از ورود به فوتبال، از این عرصه جان سالم به در ببرد؛ به دنبال ورود #وزیر_جوان به عرصه کری خوانی فوتبال به دنبال نمونه هایی از ورود سیاستمداران به عرصه فوتبال بودم که با تجربه جالبی برخورد کردم. تجربه حضور تونی بلر در یک برنامه فوتبالی، امروزه به یکی از سرفصل های جذاب برای تدریس «گفتمان حوزه عمومی» در دانشگاه های مطرح جهان بویژه دانشکده های علوم سیاسی تبدیل شده است؛ آنچه می خوانید گزارش این تجربه است که برای اولین بار در این صفحه منتشر می شود:

۱️⃣ وضعیت تونی بلر طی ده سال نخست وزیری طوری شده بود که در نوامبر ۲۰۰۵ بیش از هر زمان دیگری در دوره ده ساله نخست وزیری، احتمال استعفایش احساس می‌شد. در این لحظات دشوار و حساس، برای بازسازی محبوبیتش به روابط عمومی تهاجمی متوسل شد. اما نه با حضور در مقابل انبوه خبرنگاران و یا با حضور در پارلمان. او این‌بار فقط در یک رسانه‌‌ و آن هم برنامه هفتگی فوتبال فوکوس بی‌بی‌سی شرکت کرد.

۲️⃣ او در نقش یک مربی فوتبال با لباس غیررسمی و پیراهنی که تا آخرین دکمه یقه‌اش را بسته بود در برنامه ظاهر شد. حتی لباس چروکش هم مناسب نبود. گویی که لباسش را صبح خریده و بدون اتو آن را به تن کرده است. در این محیط، بلر فرصت یافت تصویری واقعی از طرفدار جدی فوتبال بودن، مثل من و شما را از خود ارائه کند. او از فرصت تمثیل و قیاس فوتبال و خونی که در رگ‌های جامعه تزریق می‌کند، نهایت استفاده را برد و در صدد برآمد در پرتوی فوتبال، اقدامات سیاسی اش را توجیه کند. از نمایش قدرت مقاومت خود در برابر گرما و ایفای نقش تحت فشار گرفته تا استناد به اخلاق و قابلیت اعتماد در کار.

۳️⃣ وقتی مجری از بلر خواست ترکیب ۱۱ نفره بازیکنان دلخواه خود را در قالب یک تیم معرفی کند، وی به جای اعلام فهرستی از بازیکنان مشهور فوتبال، اسامی ۱۱ فوتبالیست نه چندان سرشناس از اکثریت باشگاه ها را اعلام کرد که بینندگان با بسیاری از آنان آشنا نبودند؛ ولی هریک از آن‌ها در پستی که بازی می‌کردند بازیکن خوب و موثری برای تیم بودند. نکته جالب این بود که اکثریت فوتبالیست‌های مورد اشاره او افرادی توانمند، الگو و پرتلاش بودند و در فهرست ۱۱ نفره او چهره حاشیه ای دیده نمی شد.

⛔️ وزیر جوان و مشاورانش، قدرت فوتبال در نفوذ به لایه های زیرین جامعه را به درستی تشخیص داده اند، نکته ای که باید دقت کنند این است که ورود به گفتمان فوتبال و سوار شدن بر موج آن ساده است، ولی پیاده شدن از این موج، آنچنان که تصور می کنند ساده نیست؛ این موج ممکن است آنها را به جایی ببرد که «نباید».

به قلم دکتر رضا شجیع

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

رستمی: بازیکنان برابر فرش‌آرا هیجانی بودند

رستمی: بازیکنان برابر فرش‌آرا هیجانی بودند/ سرمربی حریف تعداد حاضران را 15 برابر کرده است

گروه استان‌ها- سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: تنها در نیمه نخست در ساختار دفاعی خوب بودیم و هیچ فرصت گلزنی به تیم حرف ندادیم اما در نیمه دوم هیجانی شدیم و در ساختار دفاعی عملکرد خوبی نداشتیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سعید رستمی پس از پیروزی تیمش مقابل فرش‌آرا مشهد در هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرایط تیم ما به شکلی بود که پس از تساوی هفته گذشته که حکم باخت را برای ما داشت و برد تیم حفاری، نیاز مبرم به ۳ امتیاز این مسابقه داشتیم و هیجان بازیکنان زیاد بود.

وی ادامه داد: تنها در نیمه نخست در ساختار دفاعی خوب بودیم و هیچ فرصت گلزنی به تیم حرف ندادیم اما در نیمه دوم هیجانی شدیم و در ساختار دفاعی عملکرد خوبی نداشتیم و علت آن نیز به تفکر پیروزی بازیکنان برمی‌گشت. هفته آینده نیز دیدار سنگینی مقابل سن‌ایچ در پیش داریم و امیدواریم در آن دیدار موفق باشیم.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر درباره حضور افراد اضافی در سالن مسابقه که مورد اعتراض سرمربی حریف بود، بیان کرد: پروتکل‌ها از سوی فدراسیون ابلاغ شده است و ما هم تلاش می‌کنیم این دستورها را رعایت کنیم. ورود نفرات اضافی در حیطه وظایف مسئولان برگزاری رقابت‌ها و هیئت فوتبال استان است. فکر می‌کنم سرمربی فرش آرا تعداد حاضرانی را که با چشم دیده در ۱۰ یا ۱۵ ضرب کرده است.

رستمی ادامه داد: در بازی تیم ما در شهرری که فیلم آن نیز موجود است اتفاقاتی رخ داد که تا ۲ هفته بعد از آن تبعات این دیدار را پس می‌دادیم اما پرونده آن دیدار بسته شد و تمرکز خود را بر روی دیدار با سن‌ایچ معطوف می‌کنیم.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

حرف قطعی رهبر معظم انقلاب درباره تحریم‌ها

اگر تمامی تحریم‌ها را در عمل بردارند به تعهدات برجامی برمیگردیم

رهبر معظم انقلاب، صبح امروز: درباره قضیه‌ی تحریم‌ها اولا در جمهوری اسلامی کسی گوشش بدهکار مهمل‌گویان بدون استحقاق -چه در اروپا چه در آمریکا- نیست.

ثانیا اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم آمریکا و سه‌کشور اروپایی که همه تعهدات برجام را زیرپا گذاشته‌اند حق ندارند شرط و شروط بگذارند. آنها به هیچکدام از تعهدات برجامی‌شان عمل نکرده‌اند.

آن طرفی که حق دارد شرط معین کند، ایران است. چون جمهوری اسلامی به همه تعهدات عمل کرد. ما حق داریم برای ادامه برجام شرط بگذاریم و این شرط را گذاشتیم و گفتیم و هیچ‌کس هم از آن عدول نخواهد کرد.

اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد آمریکا بایستی تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند و ما بعد راستی‌آزمایی کنیم و ببینیم که درست تحریم‌ها لغو شده، آن‌وقت به تعهدات برجامی برمی‌گردیم.

این سیاست قطعی جمهوری اسلامی است و مورد اتفاق مسئولان کشور هم هست و از این سیاست برنخواهیم گشت. ۹۹/۱۱/۱۹

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

رستمی: بازی برابر مس سونگون، سخت ترین دیدار ما در لیگ است

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: با وجود بازیکنانی که جذب کردیم همچنان جای خالی در لیست داریم و این نشان می دهد چقدر تیم ما عقب است اما این دلیل نمی‌شود در برابر تیم های دیگر به راحتی امتیاز از دست بدهیم.

رستمی: بازی برابر مس سونگون، سخت ترین دیدار ما در لیگ است

سعید رستمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص شرایط تیمش اظهار کرد: حدود ۱۲ روز در تعطیلات نیم فصل توانستیم برای بازی با مس سونگون آماده شویم. بازی گذشته برابر راگا، بازی سختی بود و از لحاظ نتیجه برای ما خوب نبود و بچه‌ها از نظر روحی روانی شرایط خوبی نداشتند و ۵ روزی برای ریکاوری ذهنی بازیکنان وقت گذاشتیم و همچنین چند جلسه تمرینات بدنسازی را پشت سر گذاشتیم.

وی در ارتباط با عملکرد تیم کوثر در نقل و انتقالات افزود: در نیم فصل نخست یکی از بازیکنان را به دلیل شرایط فنی نامناسب کنار گذاشتیم. ابتدا محسن سادات تبار را و سپس محمدرضا رحمان نیا را جذب کردیم. با توجه به نیاز تیم و مصدومینی که در این پست داشتیم، رشید قلی پور را نیز به تیم اضافه کردیم. رشید قلی پور از بازیکنان خوب و باتجربه لیگ برتر است و امیدوارم این فصل برای خود او خوب باشد و مواردی که ما مدنظر داریم را پوشش دهد.

رستمی ادامه داد: تست خوبی از بازیکنان بومی استان اصفهان گرفتیم و دو بازیکن زیر ۲۳ سال و امید نیز در کنار ما قرار گرفتند و با توجه به تفکرات مدیریت باشگاه و کادر فنی اگر شرایط بازی داشته باشند در نیم فصل دوم از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

نتوانستیم به خوبی بازیکن جذب کنیم

سرمربی تیم کوثر خاطرنشان کرد: با وجود بازیکنانی که جذب کردیم همچنان جای خالی در لیست تیم داریم و این نشان می‌دهد تیم ما چقدر عقب است و متأسفانه نتوانستیم به خوبی بازیکن جذب کنیم اما این دلیل نمی‌شود به راحتی در برابر تیم‌های دیگر امتیاز از دست بدهیم.

وی همچنین تصریح کرد: زمانی که به همراه مدیرعامل باشگاه با هیئت مدیره به توافق رسیدیم فقط ۶ روز تا شروع لیگ برتر وقت بود و مهلت نقل و انتقالات نیز تمام شده بود و ما فقط با ۱۰ بازیکن تیم هایپر شهر توافق کردیم و عملاً هیچ لیستی به باشگاه ارائه ندادم. همچنین به دلیل اتمام نقل و انتقالات بازیکن شاخصی وجود نداشت و فقط ۲ بازیکن از لیگ یک را اضافه کردیم و تا قبل از محمدرضا رحمان نیا بازیکن لیگ برتری جذب نکرده بودیم و این گونه نبوده است که من هرچیزی گفته‌ام هیئت مدیره پذیرفته است و ما امسال فرصت چنین کاری را نداشتیم.

امیدوارم همکاریمان با هیئت مدیره تداوم داشته باشد

رستمی افزود: در هفته جاری با هیئت مدیره باشگاه جلسه داشتیم و نقطه نظرات مشترک زیادی داریم و امیدوارم همکاری‌های ما تداوم داشته باشد. از آنجایی که تفکر مدیریت استفاده از ظرفیت بومی استان اصفهان و سازندگی برای سال‌های آینده است، کادر فنی نیز این تفکر را خواهد داشت و تلاش می‌کنیم نماینده خوبی برای استان اصفهان باشیم.

سرمربی تیم کوثر ادامه داد: در لیگ برتر فکر می‌کنم تیم ۱۳ یا ۱۴ جدول از لحاظ اقتصادی هستیم و اگر قراردادهای تیم ما را نگاه کنید، کل حق‌الزحمه‌های ما کمتر از یک بازیکن برخی تیم‌ها است و اگر مجموعه ما بیش از اندازه بزرگ شود و انتظار نتایج غیرمعقول داشته باشند، ظلم بزرگی است. امسال قصد داریم با حمایت‌های شخص مدیرعامل تیم فصل خوبی را پشت سر بگذاریم تا فصل آینده به اهداف خود در نتیجه گیری نزدیک‌تر شویم.

طاهری سرد و گرم فوتسال را چشیده

وی در خصوص حمایت اعضای هیئت فوتبال استان اصفهان از تیم کوثر افزود: علی طاهری از شخصیت‌های فوتسالی در کشور است و سرد و گرم فوتسال را چشیده است. همچنین نایب رئیس هیئت و دبیر هیئت که همواره برای آنها زحمت داریم، حضور چنین افرادی برای ما مایه دلگرمی است.

رستمی در رابطه با بازی تیمش برابر مس سونگون ادامه داد: تیم مس در سه فصل گذشته قهرمان ایران شده است و بسیار هماهنگ هستند و کادر فنی شایسته‌ای دارند. بازی برابر مس سخت‌ترین دیدار لیگ برای ما است و می‌خواهیم امتیازات را در شهر خود جمع آوری کنیم. کار سختی داریم اما بچه‌ها با تلاشی که دارند می‌خواهیم از این تیم امتیاز بگیریم.

سرمربی تیم کوثر در ارتباط با مصدومین تیمش اظهار کرد: بازی برابر راگا چند مصدوم داشتیم و این هفته نیز ۴ مصدوم داریم و مجید کیانی نیز برای بازی با مس محروم است. در تلاش هستیم که یک یا دو نفر از مصدومین خود را برسانیم اما جوان‌های خوبی داریم که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. از عملکرد کلی بازیکنان رضایت نسبی داریم اما نباید بازی‌ها را آسان گرفت.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

رستمی: به ۳ امتیاز بازی با حفاری نیاز داشتیم/ میزبانی ایده‌آل نبود و عذرخواهی می‌کنم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سعید رستمی بعد از دیدار با حفاری اهواز در لیگ برتر فوتسال اظهار داشت: شرایط ما به نحوی بود که برای ثابت کردن توانایی بازیکنان خودمان به ۳ امتیاز این بازی نیاز داشتیم و به نتیجه رسیدیم.

سرمربی تیم کوثر اصفهان ادامه داد: بازی حساسیت بالایی داشت و نیمه اول روی ۲ اتفاق گل خوردیم و این ۲ گل باعث شد کار ما سخت شود اما هفته آینده استراحت داریم و با اضافه شدن ۳ بازیکن به تیم، شرایطمان در جدول بهتر خواهد شد.

وی در مورد داوری تصریح کرد: در ۴ بازی گذشته اگر تیم ما اعتبار بیشتری داشت، نتایج به دلایل اشتباهات داوری این‌گونه نمی‌شد اما متاسفانه بازی‌های قبلی از داوری متضرر شدیم البته اشتباهات از عمد نبود؛ داوری امروز یکنواخت بود و در مورد صحنه گل سوم تیم ما کارشناسان داوری نظر بدهند بهتر است.

رستمی در پایان بیان داشت: میزبانی ما در مورد حضور تیم حفاری در ورزشگاه مناسب نبود و از این بابت از تیم حفاری عذرخواهی می‌کنم زیرا میزبانی ما ایده‌آل نبود.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

سرمربی تیم بازارهای روز کوثر: ملی حفاری شانس زیادی نداشت

ایسنا/اصفهان سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: به غیر دو موقعیت نیمه اول در تمام بازی ملی حفاری شانسی برای گل زنی نداشت.

سعید رستمی پس از برتری ۵ بر۲ تیمش مقابل ملی حفاری در هفته ششم لیگ برتر، اظهار کرد: شرایط ما به نحوی بود که به ۳ امتیاز این دیدار نیاز داشتیم تا حداقل توانایی بچه ها را ثابت کنیم و خدا را شکر به نتیجه رسیدیم.

وی افزود: ابتدا یک عذرخواهی به تیم خوب ملی حفاری بدهکار هستیم بابت میزبانی امروز برای ورود اولیه به ورزشگاه که خوب نبود، از کادر و بازیکنان تیم عذرخواهی می کنم، قطعا اصفهان در سطح فوتسال آسیا یک میزبان شایسته است، اما متاسفانه شرایط میزبانی امروز به خاطر مسائل ضدعفونی ایده آل نبود و شرمنده شدیم.

سرمربی تیم بازارهای روز کوثر: ملی حفاری شانس زیادی نداشت

به گزارش ایسنا، سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان تصریح کرد: بازی حساسیت خاص خود را داشت و در نیمه اول دقیقا از روی دو اتفاق گل خوردیم و کل بازی حریف شانسی نداشت به جز همان دو موقعیت نیمه اول. انشالله هفته آینده استراحت خواهیم داشت و رفته رفته با اضافه شدن بازیکنان جدید شرایط ما در جدول خوب خواهد شد.

رستمی در خصوص اعتراضات تیم ملی حفاری در پایان نیمه اول گفت: من فکر می کنم ۴ بازی گذشته شرایط به نحوی بود که اگر تیم ما کمی اعتبار بیشتر داشت، یعنی اسمش چیز دیگری بود قطعا نتایج به لحاظ اشتباهات غیر عمد داوری این گونه نمی شد. متاسفانه در بازی های قبل اتفاقاتی افتاد که ما متضرر شدیم. البته همیشه گفتم اشتباهات داوری عمدی نیست و امروز هم به استثنا همان یک صحنه داوری یکنواخت و بی نقص بود و آن صحنه را هم کارشناسان داوری نظر خواهند داد.

منتشرشده در عمومی | ۱ دیدگاه

معرفی ‌الگوی معنوی فوتسالیست‌های بازارهای کوثر اصفهان در ‌لیگ برتر / بازیکنان با استمداد از شهید زرین به میدان می‌روند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان که پس از در اختیار گرفتن امتیاز تیم هایپرشهر شاهین‌شهر نخستین فصل حضور خود در لیگ برتر فوتسال را تجربه می‌کند، در گروه «ب» این مسابقات با حریفان خود به رقابت می‌پردازد.

با تصمیم هیئت‌مدیره باشگاه بازارهای روز کوثر اصفهان شهید عبدالرسول زرین به عنوان الگوی معنوی بازیکنان و کادر فنی این تیم انتخاب شده است. در همین راستا، بازیکنان تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان در مراسم پیش از آغاز دیدار با سن‌ایچ ساوه در هفته پنجم لیگ برتر با پیراهن‌هایی منقش به تصویر این شهید وارد زمین شدند و همراه با کادر فنی و مسئولان این باشگاه با اهدای شاخه‌های گل به تمثال این شهید ادای احترام کردند.

شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز قهار لشکر ۱۴ امام حسین (ع) بود که به گفته برخی با ثبت ۷۰۰ شلیک موفق و به نقل از برخی راویان، بیش از ۳ هزار شلیک موفق در جهان خود را صاحب رکوردی دست‌نیافتنی کرده است.

شهید زرین که به خاطر مبارزات انقلابی‌اش تحت تعقیب ساواک قرار گرفته بود، پس از پیروزی انقلاب و با آغاز ناآرامی‌های کردستان به همراه سردار شهید حاج حسین خرازی عازم کردستان شد. جنگ تحمیلی برای او مانند یک نقطه عطف بود و تا زمان شهادت در ۱۱ اسفندماه ۱۳۶۲ برای لشکر امام حسین(ع) یک تک‌تیرانداز حرفه‌ای به شمار می‌رفت.

https://tn.ai/2428629

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

رستمی: اگر نام دیگری داشتیم از اشتباهات داوری متضرر نمی‌شدیم/ حریف موقعیتی نداشت

گروه استان‌ها- سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: شاید اگر نام تیم ما به‌جای بازارهای کوثر نام دیگری بود، در ۴ بازی گذشته به‌دلیل اشتباهات غیرعمدی داوران نتایج به این شکل رقم نمی‌خورد، اما متأسفانه در بازی‌های گذشته از داوری متضرر شدیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سعید رستمی پس از پیروزی ۵ بر ۲ تیمش برابر حفاری اهواز در هفته ششم لیگ برتر فوتسال، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت ما به شکلی بود که به این برد و ۳ امتیاز نیاز داشتیم تا حداقل توانایی بازیکنان خود را ثابت کنیم.

وی افزود: یک عذرخواهی به تیم خوب حفاری اهواز بدهکار هستیم چون شرایط میزبانی ما درباره حضور اولیه آنها در ورزشگاه نامناسب بود که از آنها عذرخواهی می‌کنم. قطعاً شهر اصفهان در سطح فوتسال آسیا یک میزبان شایسته است اما میزبانی امروز ما به دلیل انجام عملیات ضدعفونی ایده‌آل نبود.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان ادامه داد: بازی امروز حساسیت‌های خاص خود را داشت اما در نیمه نخست تنها روی دو اتفاق گل خوردیم، در حالی که حریف در تمام دو نیمه موقعیت و شانس گلزنی نداشت. متأسفانه همان ۲ گل نیمه نخست باعث شد رفته‌رفته کار ما سخت شود اما این ۳ امتیاز به ما کمک کرد. هفته آینده استراحت داریم و امیدواریم با اضافه شدن ۳ بازیکن جدید شرایط‌مان در جدول بهتر شود.

رستمی درباره اعتراض کادرفنی تیم حریف در دقایق پایانی نیمه نخست که جو بازی را متشنج کرد، بیان کرد: فکر می‌کنم اگر تیم ما اعتبار بیشتری داشت و نام تیم ما به‌ جای بازارهای کوثر نام دیگری بود، در ۴ بازی گذشته به‌ دلیل اشتباهات غیرعمدی داوران نتایج به این شکل رقم نمی‌خورد، اما متأسفانه در بازی‌های گذشته اتفاقاتی افتاد که از داوری متضرر شدیم.

رستمی: اگر نام دیگری داشتیم از اشتباهات داوری متضرر نمی‌شدیم/ حریف موقعیتی نداشت

وی اضافه کرد: همواره گفته‌ام اشتباهات داوری عمدی نیست و همیشه به داوران خسته‌ نباشید گفته‌ام اما امروز به جز همان یک صحنه، داوری بی‌نقص بود و درباره همان صحنه نیز اگر کارشناسان داوری نظر دهند بهتر است، چون خوشبختانه بازی هم پخش زنده داشت.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

فرش آرایی‌ها بزرگ‌نمایی می‌کنند

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: ما بسیار دیر و بدون آمادگی و تمرین لازم وارد لیگ شدیم، اما قرار نیست به هر تیمی ببازیم و فکر می‌کنم موضوع اینجاست که دوستان فرش آرا و خیلی از تیم‌های دیگر فکر می‌کردند بنا به همین دلایل باید با اختلاف ما را شکست دهند و تنها در مورد بازی با فرش آرا باید به آن ها بگویم متاسفم که نبردیم.

تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان که امسال با خرید سهمیه تیم هایپر شاهین‌شهر در آخرین روزها به لیگ برتر فوتسال وارد شد در هفته چهارم لیگ برتر در یک بازی حساس میهمان تیم فرش آرا مشهد بود، رقابتی که در ابتدا نماینده اصفهانی‌ها یک گل زد و پس از آنکه دو تیم به تساوی یک بر یک رسیدند، با اخراج دروازه بان بازارهای روز کوثر منجر به برتری میزبان در نیمه نخست شد، اما در ادامه با تغییر سیستم بازی شاگردان رستمی به ویژه در نیمه دوم ورق برگشت و در حالی‌که موقعیت‌های زیادی را نیز از دست دادند، توانستند کار را به تساوی بکشانند.

سرمربی فرش آرا و برخی از اعضا این تیم بعد از بازی با انتقاد از نحوه بازی تیم بازارهای روز کوثر اصفهان اظهار کردند بازی خشن و پربرخورد اصفهانی‌ها موجب شد تا آن‌ها بتوانند به نتیجه تساوی برسند، صحبت‌هایی که موجب ناراحتی و گلایه‌مندی سرمربی و کادر تیم بازارهای روز کوثر اصفهان شد.

سعید رستمی در گفت و گو با ایسنا در خصوص اتفاقات رخ داده در بازی با فرش آرا مشهد از هفته چهارم لیگ برتر و مصاحبه‌های کادر این تیم مبنی بر بازی خشن تیم بازارهای روز کوثر، اظهارکرد: متاسفانه سفر ما به مشهد برای این دیدار زمینی انجام شد و به لحاظ جسمانی تیم خسته و آماده نبود و بعد از بازی هم با توجه به اینکه در جاده بودیم در جریان مصاحبه‌های دوستان در تیم فرش آرا نبودیم. بعد از بازی گزارشگر مشهد از من پرسید بازی خشن بود؟ و جواب دادم اتفاقا از بازی‌های قبل ما سطح برخوردها کمتر بود، چرا که هر دو تیم در نهایت ۳ یا ۴ خطا داشتند.

وی افزود: فکر می‌کنم کادر فرش آرا بزرگ نمایی کردند، توقع من از کادر با تجربه و قابل احترام این تیم بیشتر بود. حداقل تصورم این بود که رفتار معلمی را ادامه دهند؛ اما دیدم که علاوه بر کادر فنی، بازیکنان آن‌ها هم می‌گویند بازی شبیه فیلم‌های اکشن بوده و برخوردهای بازی زیاد بوده است. معنی اکشن را نمی‌فهمم، یعنی ما با چوب و تفنگ آن‌ها را زده‌ایم.

وی ادامه داد: به نظرم بهتر بود انرژی خود را در جای دیگری می‌گذاشتند. روند بازی این گونه بود که ما به گل رسیدیم و بر اثر اشتباهات فردی ۲ بر یک نتیجه را در نیمه اول واگذار کرده و به رختکن رفتیم.

سرمربی تیم بازارهای روز کوثر اصفهان تصریح کرد: متاسفانه فکر می‌کنم داور دوم شرایط قضاوت را نداشت. یکی دو مرتبه در مورد موضوعی که الان هم تمام داوران فکر می‌کنند متوجه آن شدند دچار اشتباه شد و آن قانون پرتاب دست دروازه‌بان است که چند مرتبه برای ما خطا گرفتند و فکر می‌کنم به لحاظ ذهنی داور آمادگی حضور در مسابقه را نداشت. این گونه نبود که داوری به نفع ما باشد، متاسفانه سطح داوری پایین بود، البته باید بگویم تاثیرگذار نبود؛ اما به هر جهت اشتباه داشت.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در چند صحنه که ما می‌توانستیم به گل برسیم از ما خطا گرفت و تمرکز نداشت و حتی می‌توان از نماینده فدراسیون و ناظر داوری این نکته را سوال کنید، ما بعد از اخراج دروازه بانمان که در مورد آن صحبتی نمی‌کنم، متاسفانه در فاصله ۲ دقیقه ۴ بر یک عقب افتادیم و بعد از تایم استراحتی که گرفتیم و با بازیکنان صحبت کردیم، بازیکنان به آرامش روانی رسیدند و بازی کمی پایاپای شد.

رستمی تاکید کرد: فرش آرا حرفی برای گفتن نداشت و فکر می‌کنم با این نتیجه مساوی فرش آرا از ما امتیاز گرفت و ما باید با اختلاف ۶ یا ۷ گل به پیروزی می‌رسیدیم، منتهی ترس از اینکه نتیجه ۴ بر یک تغییر کند و گل‌های بیشتری دریافت کنیم باعث شد بچه‌های ما دقت کافی نداشته باشند و در دقایق آخر بازی باید گل‌هایی بیشتری می‌زدیم که به ثمر نرسید.

وی گفت: در جریان بازی مشکلی به جز اخراج دروازه‌بان ما که فنی بود، رخ نداد و تنش آن چنانی نبود. در بازی مورد خاصی نبود مثل اعلام کردن گل مردود یا صحنه پنالتی که گرفته نشد، روند بازی، روند خوبی بود و فکر می‌کنم بینندگانی که بازی را مستقیم از تلویزیون تماشاگر بودند شرایط را دیدند و اینکه ما بازی ۴ بر یک باخته را در حدود ۷ دقیقه به تساوی کشاندیم و حتی توانایی برتری با اختلاف را هم داشتیم، اما چون بیشتر تمرکزمان بر حفظ نتیجه بود و مقداری بچه‌ها هنوز به خود باوری نرسیده‌اند امتیاز را از دست دادیم. در مورد اخراج دروازه‌بانمان که در بیرون از محوطه مرتکب خطا شد، باید شرایطی باشد که در خصوص آن گلایه دارم.

رستمی همچنین در ارتباط با آسیب‌دیدگی مجیدی‌پور تصریح کرد: در یکی از صحنه امین مجیدی پور بعد از کنترل توپ که از دروازه‌بانشان دریافت کرد در گوشه زمین روی پایی که ستون کرده بود، چرخید و روی زمین افتاد و حتی بازیکن ما که بعد به توپ رسید زمانی که شرایط را دید توپ را بیرون زد تا به وضعیت این بازیکن رسیدگی شود.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اظهار کرد: امیدوارم نه تنها ایشان بلکه تمام بازیکنانی که درگیر ورزش هستند، سلامت باشند و با صراحت می‌گویم هیچ برخوردی نبود و بازیکن ما فاصله زیادی با وی داشت. گله‌مندم که دوستان ابتدا فیلم بازی را ببینند و اتفاقات را بررسی کرده و بعد مصاحبه کنند که بازی شبیه فیلم اکشن بود و بازیکن ما را زدند.

وی افزود: فوتسال رشته پربرخوردی است، من هیچ موقع نمی‌گویم که بازیکنانم برای کسب نتیجه بازیکنان حریف را مصدوم کنند، اما این مواردی که دوستان می‌گویند کاملا اشتباه است و فیلم آن موجود است و بقیه برخوردها کاملا طبیعی در فوتسال است، اخطاری هم که گرفتیم در اثر اعتراض بازیکن نیمکت‌نشین ما بود و برای خطا در زمین نبود. احترام زیادی برای کادر فرش آرا قائل هستم، تیمی که چند سال کنار هم بودند و نتایج خوبی هم می‌گیرند و کادر قابل احترام و شایسته‌ای دارند، ولی فکر می‌کنم این نوع گفتمان به گونه‌ای بود که می‌خواستند ارزش کار ما را زیر سوال ببرند.

وی تاکید کرد: با تمام احترام فقط به آن‌ها می‌گویم “متاسفم که نبُردیم” شاید اگر برنده می‌شدیم و این جملات گفته می‌شد، می‌گفتم از دلخوری بود؛ اما متاسفانه نتیجه مساوی شد و بعد این مصاحبه ها را دیدم.

رستمی با گلایه از کادر فرش آرا گفت: فکر می‌کنم زحمات بچه های ما دیده نشد و با این صحبت‌ها همه فکر می‌کنند بچه‌ها چقدر خشن بازی کرده‌اند و راضی به تساوی بودند، اما فیلم بازی موجود است، اینکه ما یک نتیجه ۴ بر یک را به تساوی ۴ بر ۴ کشاندیم و چند موقعیت صد در صد گل را از دست دادیم نشان دهنده بی‌تجربگی و استرس آن‌ها است و اینکه بچه‌های ما تنها بازی کردند.

وی با اشاره به شرایط ورود تیمش به لیگ خاطرنشان کرد: هیچ تیمی در لیگ شرایط ما را نداشت و مربی در ایران چنین شرایطی را قبول نمی‌کند و این ریسک بود. خیلی از بازیکنان ما از باشگاه قبلی طلب‌کار بودند، اما صبر کردند. زمان سپری شد و ما ۱۸ آذر تیم را تحویل گرفتیم و با ۵ جلسه تمرین بدون کار تیمی و گروهی وارد لیگ شدیم. بازی اول را بد بودیم بازی دوم متاسفانه مقابل تیم خوب مس سونگون در تبریز قرار گرفتیم و بازی کاملا پایاپای بود و تجربه کادر و بازیکنان ملی‌پوش آنها به ما چربید و بازی را ۲ بر هیچ واگذار کردیم.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اظهارکرد: قبول دارم که در دو بازی اخیر نقص داشتیم و هنوز به هماهنگی لازم نرسیده‌ایم، تیم ما هنوز ۳۰ جلسه تمرین نکرده و به اوج آمادگی نرسیده است، ما از بقیه تیم‌ها عقب هستیم و به لحاظ اقتصادی نیز ما ضعیف‌ترین سقف اقتصادی در لیگ برتر را داریم، با توجه به رقم ثبت قراردادهای تیم‌های دیگر با افتخار می‌گویم ما کمترین و کوتاه‌ترین سقف قراردادی اقتصادی را داریم، اما این مساله به هیچ عنوان از ارزش‌های بازیکنان ما کم نمی‌کند.

رستمی تاکید کرد: قرار نیست چون درآمد کمتری داریم، بگوییم خوب پس نتیجه را واگذار کنیم. قرار بود پله‌پله پیش برویم و بازی به بازی خوب شویم، فکر می‌کنم در این بازی نسبت به بازی قبل بهتر شدیم، بماند که در جاهایی هم اشتباه داشتیم و متاسفانه نتیجه ۴ بر یک شد؛ اما روندی که داریم روند مثبتی است و فکر می‌کنم این صحبت‌هایی که مطرح شد زحمات افرادی که پشت صحنه هستند و برای کمک و حمایت از فوتسال به میدان آمده‌اند را زیر سوال برده است. اینکه در این شرایط بد اقتصادی گروهی آمدند و سهمیه بلاتکلیف را گرفتند و سرپا نگه داشتند و با تمام توان تیم را حمایت می‌کنند جای تقدیر دارد.

وی گفت: تکرار می‌کنم تیم ما عملا ضعیف‌ترین تیم لیگ بود چرا که دیر از بقیه وارد لیگ شدیم، اما قرار نیست ما به هر تیمی ببازیم، من فکر می‌کنم موضوع اینجاست که دوستان فرش آرا و خیلی از تیم‌های دیگر فکر می‌کردند با اختلاف ما را شکست می‌دهند، مصاحبه خیلی از همکاران را می‌خوانم هیچ شانسی به تیم ما برای صعود نمی‌دهند و ۵ تیم را مدعی صعود می‌دانند، درست است که نتیجه دست خدا است؛ اما قرار نیست ما کاندیدای سقوط باشیم.

وی با اشاره به توانمندی و پتانسیل تیمش اظهار کرد: ما به اندازه اعتبار خودمان و افرادی که تلاش کردند در فوتسال اصفهان و این جمع را کنار هم قرار داده‌اند تلاش خود را می‌کنیم، فکر می‌کنم این نوع بیان جملات خیلی بی‌انصافی است و روند بازی این‌گونه نبوده که ما با اختلاف بازنده باشیم و حتی در صحنه‌ای موقعیت بسیار خوبی داشتیم و خراب کردیم و با توجه به آن صحنه دروازه‌بان آنها اصلا نباید در این خصوص صحبت کند و باید تمرکز خود را در مورد کار خودش قرار دهد.

رستمی با اشاره به حضور صدرالدین موسوی به عنوان ناظر داوری گفت: ایشان از مدرسان و ناظران مطرح فوتسال هستند و به خوبی می‌توانند در این خصوص نظر بدهند. در مورد پرتاب دروازه‌بان در موقعیت‌هایی تک به تک برای ما خطا گرفتند، در مرتبه نخست پرسیدیم، گفتند دروازه‌بان شما صحبت کرده و تمرکز بازیکن حریف را برهم زده در صورتی که بازیکن ما رو به دروازه خودمان بود توپ را گرفت حریف را دریبل زد و تک به تک شد و جریمه آن ضربه آزاد غیر مستقیم از نیمه برای حریف بود، اعتراض کردیم گفتند خیلی حرف می زنید عقب بایستید. در صحنه‌ای دیگر که تکرار شد دوباره خطای غیر مستقیم گرفتند که دو داور با یکدیگر صحبت کردند با دراپ بال توپ را به حریف دادند. این از مواردی است که جای سوال دارد و نمی‌دانم اجرای این قانون به چه صورت است.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر یادآوری کرد با توجه به اخراج نویدبخش در دو بازی دروازه‌بان اصلی خود را در اختیار نداریم و اگر این گونه نمی‌شد در نتیجه اتفاق دیگری رخ می‌داد، با یک یار کمتر یک گل خوردیم و بر اثر اشتباه دروازه‌بان دوم تیم هم یگ گل دیگر دریافت کردیم، فرش آرا معتقد است ۴ بر یک جلو بودند و ما خشن بازی کردیم تا به نتیجه برسیم، باید بگویم به لطف اشتباهات داوری که تمرکز ما را بر هم زدند تیم شما ۴ گل زد و تیم ما به دنبال آسیب زدن به کسی نیست.

رستمی گفت: باز هم تاکید می‌کنم بسیاری از این بازیکنان حضور در لیگ برتر و فعالیت در فوتسال شغل آن ها است و به جز حضور در لیگ منبع درآمدی ندارند. خدا نکند روزی بیاید که من برای رسیدن به نتیجه دست به دامن یک سری بی اخلاقی‌ها شوم که منجر به آسیب فردی شوم که نان‌بُری شود. منتهی گلایه‌مندیم، اول بازی را به دقت ببینید و بعد با انصاف این گونه مصاحبه کنید، تیم ما نیمه اول ۴ خطا و نیمه دوم تنها یک خطا داشت، آیا قرار است در چنین شرایطی به لطف خطاهای بیشتر برای تیم ما نتیجه را بگیرند؟

انتهای پیام

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

سرمربی تیم بازارهای کوثر اصفهان: هنوز به خودباوری نرسیده ایم

سرمربی تیم بازارهای کوثر اصفهان: هنوز به خودباوری نرسیده ایم

ایسنا/اصفهان سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: بازیکنان ما کمی با استرس بازی کرده و هنوز به خودباوری لازم برای استفاده از تمام موقعیت های خود نرسیده‌اند.

سعید رستمی پس از پیروزی ۲ بر صفر تیمش در هفته سوم لیگ برتر فوتسال باشگاههای کشور مقابل ایمان سبز شیراز، اظهارکرد: تیم ما تنها در فاصله هشت روز مانده به آغاز رسمی مسابقات  تشکیل شد و در بازی اول به هیچ عنوان شرایط خوبی نداشتیم.

وی افزود: از نظر شرایط بدنی و آمادگی جسمانی در بازی دوم تیم بهتر شد، اما حریف قَدری داشتیم که قوی تر و با تجربه تر از ما بود و توانست نتیجه بهتری بگیرد.

به گزارش ایسنا، سرمربی تیم بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: موقعیت‌های زیادی در این بازی داشتیم، موقعیت های ما شاید پنج برابر تیم حریف بود، اما بازیکنان ما کمی با استرس بازی کرده و هنوز به خودباوری لازم برای استفاده از تمام موقعیت های خود نرسیده‌اند.
https://www.isna.ir/news/99100705262/

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید: