دعوت نماینده جوان از متعهدین و متخصصین جوان جهت حضور در عرصه شورای شهر و روستا

🔻 خانم #الهام_آزاد نماینده مردم شریف نایین و خوروبیابانک و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پیام ویدیویی خطاب به متعهدین و متخصصین به ویژه #جوانان مومن انقلابی خواستار حضور در میدان انتخابات و شانه‌ زیر بار مسئولیت قرار دادن شدند.

🔻همچنین پیشتر ایشان در نشستی با جوانان جریان گام دوم انقلاب اسلامی کشور صدور فرمان آتش‌به‌اختیار از جانب مقام معظم رهبری برای #جوانان مومن و انقلابی را پیامی دانستند مبنی بر اینکه غفلت‌ها و ناکامی‌ها در حال فزونی یافتن است، اما بیانیه‌ گام دوم فرمان مهمی مبنی بر اینکه جوانان شانه‌های خود را زیر بار مسئولیت دهند.

♻️ @EsfahanPress

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

توییت ۲۰

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

روز مهندس

پنجم اسفند ماه، سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی یکی از بزرگترین چهره های علمی جهان اسلام است که به نام روز مهندس در تقویم ملی ایران ثبت شده است.

این روز یادآورخلاقیت ها، نوآوری ها، خودباوری های مهندسان بعنوان پیشگامان و نوید بخش شکوفایی حال و آینده این سرزمین است و نشانگر اهمیت نقش مهندسان به عنوان سرمایه تخصصی کشور و سربازان سازندگی نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های علمی،عمرانی و برنامه ریزی های کلان کشوری است.

بدینوسیله روز مهندس را به تمامی مهندسین کشور بویژه مهندسین شاهین شهری تبریک عرض نموده، توفیقات روزافزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت شهر و کشور از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماییم.

T.me/dr_saeidrostami

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

بیانیه جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان بمناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار وکارگر

بسم الله الرحمن الرحیم

🔻 کارگران؛ تلاشگران و زحمتکشان بی ادعایی هستند که با عِرق ملی ومذهبی در تمامی عرصه ها به ویژه در دوران تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی با از خودگذشتگی و‌ ایثار سهم مهمی در شکوفایی و‌ بالندگی کشور دارند
 
🔻 کارگران بازوان توانمند اقتصاد کشور هستند و‌ توجه ویژه به مطالبات و خواسته های جامعه کارگری باید در اولویت برنامه ریزی های مسئولین قرار گیرد

🔻 تقارن هفته کار و کارگر با ماه پرخیر و برکت رمضان و میهمانی خدا، بهانه‌ای است برای پاسداشت تلاش‌ها و زحمات عزیزانی که در راه ساختن ایران اسلامی سر از پا نمی شناسند

🔻 در هفته کار و کارگر باید از مقام رفیع و عظیم کارگران و خدمات صادقانه و بی دریغ این قشر شریف، مؤمن و صبور تشکر کرد و از آنان در همه زمینه ها حمایت کرد

🔻 امیداست در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب با نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده ، شاهد پیشرفت و توسعه روز افزون ایران اسلامی باشیم

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

جامعه مرده یا زنده!

این قانون کلی زندگی ما ایرانیان است که هرکسی و هر چیزی تا وقتی که ساکن است مورد احترام است. تا ساکت است مورد تعظیم و تجلیل است، اما همین که به راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش نمی کند ، بلکه سنگ است که به طرف او پرتاب می شود.
این نشانه ی یک جامعه ی مرده است، ولی یک جامعه ی زنده فقط برای کسانی احترام قائل است که متکلّم هستند نه ساکت، متحرّکند نه ساکن، باخبرترند نه بی خبرتر.
پس اینها علائم حیات و موت است. البته اینها دو علامت بارزتر و مشخص تر حیات بودند که عرض کردم و الّا علائم دیگر هم دارد. 

به نقل از کتاب حق و باطل استاد شهید مطهری

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

چرا ایران بحران آب ندارد؟!

چرا ایران بحران آب ندارد؟!

✍️ کاوه مدنی

🔹بحران حاکی از وقوع یک وضعیت با شرایط حدی در یک بازه زمانی محدود است. احتمال وقوع بحران همیشه وجود دارد اما زمان و مکان دقیق وقوع آن قابل پیش بینی نیست.

🔹در بازه زمانی محدود بحران، ذینفعان و ذیمدخلان برای مقابله با وضعیت بحرانی و بازگشت به شرایط قبلی بسیج می شوند. در پایان وضعیت بحرانی یا شرایط سامانه تحت مدیریت به قبل بر می گردد که به معنی موفقیت در اداره و مواجهه با بحران و احیای نسبتا مطلوب شرایط پیش از بحران است و یا شکست حاصل می شود که حاکی از عدم موفقیت در اداره بحران و عدم بازگشت شرایط سیستم به وضعیت پیش از وقوع بحران است.

حال با این تعریف، آیا ایران دچار بحران_آب است؟

جواب این سوال منفی است چون:

١- ما سال‌هاست که صحبت از وضعیت بحرانی می کنیم در حالی که بحران دارای مدت زمان محدود است. پس اگر از شرایط بحرانی عبور نکرده ایم، باید بپذیریم که “شکست” حاصل شده است.

٢- بحران دارای بار روانی است و شرایط بحرانی می تواند همگان را برای مقابله با شرایط بسیج کند. اما این اتفاق در ایران رخ نداده و استفاده مکرر و متعدد از این واژه برای توصیف شرایط وخیم در بخش های مختلف، مردم و مسئولین را به بحران بی تفاوت کرده است. در نتیجه شرایط جدی گرفته نمی شود و جامعه در ایجاد عزم جدی و تشکیل بسیج مقابله با شرایط بحرانی ناکام می ماند.

٣- در دوران بحران هدف مجموعه تصمیم گیر و مجری، احیای سامانه و بازگشت به شرایط قبلی است. اما سامانه های طبیعی و اکوسیستمی در صورت نابودی به راحتی و در یک دوره زمانی کوتاه و قابل قبول، احیا پذیر نیستند. به همین دلیل “شکست” اکوسیستمی حاصل می شود و منابع آبی نظیر تالابها و منابع آب زیرزمینی در کوتاه مدت قابل احیا نخواهند بود.

۴- به هنگام بحران تمام تمرکز بر روی مبارزه با شرایط بحرانی و بازگشت به شرایط قبلی است و تلاشی برای سازگاری صورت نمی گیرد. حال اگر شکست حاصل شده باشد در صورت عدم درک و پذیرش شکست، متولیان به مبارزه و تلاش برای احیای شرایط قبلی ادامه می دهند که این رویکرد هزینه های مقابله با بحران و هزینه عدم تطبیق با شرایط جدید را به طور تصاعدی افزایش می دهد.

🔹باید پذیرفت که وضعیت کنونی را نمی توان دیگر “بحران آب” نامید. در واقع ما در مدیریت بحران آب شکست خورده ایم و شرایط گذشته قابل احیا نخواهد بود. من به این شرایط “ورشکستگی آبی” می گویم.

🔹در شرایط ورشکستگی، بدهی های سیستم یا میزان انتظار از سیستم (حقابه ها و مصارف) بیشتر از موجودی سیستم است و انتظارات ذینفعان برآورده نمی شود. در این شرایط به جای تلاش برای افزایش منابع، تمرکز اصلی باید بر اذعان به شکست، کاهش مصارف و سازگاری با شرایط جدید و برگشت ناپذیر (در بازه زمانی معقول) باشد. هر گونه تاخیر در پذیرش شکست، تنها هزینه را برای مدیران و بهره برداران افزایش می دهد.

🔹اگر از بحران آب حرف می زنیم و ورشکستگی آبی را انکار می کنیم، در واقع به خودمان و مردم دروغ می گوییم. ما باید بپذیریم که محصول سالها بی تدبیری را نمی توان در کوتاه مدت از بین برد.

t.me/dr_saeidrostami

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

فرهنگ تماس تلفنی را تمرین کنیم!!!!!

📱 وقتی برای اولین بار با کسی تماس می گیریم، خوب است که قبلش پیام بدهیم و خودمان را معرفی کنیم و بگوئیم امکان تماس گرفتن هست؟ من به شخصه شماره های ناشناس را پاسخ نمی دهم.

📱 وقتی با کسی تماس می گیریم و جواب نمی دهد، به او پیام بدهیم، خودمان را معرفی کنیم و بنویسیم در صورت امکان با ما تماس بگیرد.

📱 این روزها به دلایل مختلف امکان دارد شماره تماس ما در گوشی دیگران پاک شود، اگر زنگ می زنیم و طرف مقابل ما را نمی شناسد نگوییم: بی معرفت! دیگه ما رو فراموش کردی! نارفیق! دوستای تازه پیدا کردی و …

به جای این حرف ها عذر طرف مقابل را بپذیریم و حرف مان را بزنیم چون هیچ بعید نیست فردا شماره های گوشی خودمان پاک شود.

📱 عمر شوخی هایی مثل «اگه گفتی من کی هستم؟!»، « نه! کمی بیشتر فکر کن ببین صدامو نمی شناسی و …» به سرآمده، مردم اعصاب و حوصله این چیستان ها را ندارند. سلام و علیک کنیم و خودمان را معرفی کنیم. خلاص!

📱 ما از وضعیت کاری، روحی و موقعیت طرف مقابل خبر نداریم، وقتی تماس می گیریم بعد از معرفی خودمان بپرسیم « الان امکان صحبت کردن را دارید یا نه؟» اگر گفت نه!.. درک کنیم و در یک موقعیت مناسب تماس بگیریم.

📱 اگر رانندگی می کنیم به تلفن پاسخ ندهیم. اگر متوجه شدیم کسی که آنطرف خط ماست رانندگی می کند یا عذرخواهی کرده و قطع کنیم یا تماس را بسیار کوتاه کنیم.

📱اینکه شماره تلگرام کسی را داریم دلیل نمی شود هر پستی که می پسندیم را برایش ارسال کنیم. در ارسال اخبار بد، تلخ و گزنده هم به شدت صرفه جویی کنیم. دلیلی ندارد حال دیگران را بد کنیم. از ارسال صبح بخیرهای کیلویی با عکس دسته گل و فنجان چای هم جداً خودداری کنیم. هیچ جذابیتی ندارد. دستکم برای من ندارد!

📱 اگر کسی در تلگرام آنلاین است یا در اینستاگرام پُست می گذارد دلیل نمی شود حتماً اگر آن لحظه تماس می گیریم وظیفه دارد پاسخ ما را بدهد و اگر ندهد یعنی «دوچمون نداله!» و « ما را تحقیر کرده و به پشیزی فروخته است»! نه! ممکن است دل و دماغ پاسخ دادن نداشته باشد. همدیگر را درک کنیم.

📱 شب، زمان استراحت اکثر انسان هاست. تماس های «کاری» مان را در طول روز بگیریم. آن چند دقیقه را به خودمان و دیگران استراحت بدهیم.

📱 در تاکسی، اتوبوس، مترو یا جاهای عمومی تلفنی حرف نزنیم، اگر می زنیم داد نزنیم، اگر داد می زنیم فحش ندهیم، اگر فحش می دهیم فحش جنسی ندهیم و …!

📱 .. و دستکم هزار نکته دیگر در مورد یک تلفن زدن ساده. همه ما به یاد گرفتن محتاج هستیم. همه ما بدون هیچ استثنایی.

✍ #احسان_محمدی

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

توییت ۲۳

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

توییت ۲۲

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

روز جوان

بسم الله الرحمن الرحیم
جوانی فصل شورانگیز زندگی و مظهر نشاط و سازندگی است. روح لطیف و قلب ظریف جوان جلوهٔ زیبای آفرینش و صحیفه‌ مصفای هستی است.شور زندگی و آهنگ سازندگی در نگاه روشن و امیدوار جوان متجلی است. اگر شور و احساس جوانی با شعور عمیق دینی و سلاح توانای ایمان الهی تجهیز شود، سعادت نسل جوان و سلامت جامعه تضمین خواهد شد.
جوانان همواره کانون توجه مصلحان و آماج تهاجم مفسدان بوده‌اند، زیرا عالم جوانی همان گونه که منشأ شور‌انگیزترین تجلیات عاطفی، روحی و بالندگی است، در معرض فتنه انگیزترین آسیب‌های فردی، اخلاقی و اجتماعی نیز هست.بر این اساس، غفلت از تربیت و هدایت نسل جوان، موجب خسران و مایه حرمان جوامع است.
در دنیای امروز که به تدریج ارزش‌های انسانی تضعیف می شود و آسیب‌های اجتماعی تشدید می‌گردد، ضرورت دارد که برای هدایت و حمایت نسل جوان اقداماتی سریع و جدّی آغاز گردد.
زیرا جوانی بهار زندگانی و ارزشمندترین موهبتی است که خداوند متعال یک بار فرصت بهره گیری از آن را به آدمی می بخشد تا از سرچشمه زلال هستی سیراب و دل و جان خویش را در گرو خالق و معبود خویش قرار دهد تا با انگیزه، شادابی، تحرک و اندیشه پاک مسیر روشنی را برای خود فراهم نماید و حضور خود را در جامعه معنا و تعالی بخشد که می توانند حقایق را روشن ببینند و نیکی ها را بسرایند و با آن نگاه دقیق خود پنجره ای به حقیقت هستی بگشایند و با تاسی از اندیشه های ناب اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی زمینه ساز موفقیتهای بزرگ برای کشور عزیزمان باشند.
بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه و ترسیم افقی روشن برای نسلهای آینده و سند افتخاری است برای جوانان ایران اسلامی. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این بیانیه محور همه سیاست‌ها و برنامه‌های نظام را به استفاده و بهره گیری از ظرفیت جوانان برومند کشور قرار دادند تا انگیزه این قشر پویا و پرتوان برای ساختن آینده میهن اسلامی مان بیش از پیش مشهود باشد.
امید است تمامی جوانان و آینده سازان ایران اسلامی در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب سالی متمرکز بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گرفته است؛ بتوانند به بهترین نحو برای کشور عزیزمان نقش آفرینی کنند.
لذا امیدوارم جوانان برومند و خلاق ایران اسلامی در سال جدید با زدودن زنگار یاس و ناامیدی همسو با سیاستها و اهداف کلان در بیانیه گام دوم انقلاب و در راستای تحقق شعار سال، سرود ایمان، امید، ایده و تلاش بسراید
و با همت و کوشش مضاعف خویش بر بلندای قله افتخار بایستد.
لذا اینجانب بر خود فرض دانسته روز یازدهم شعبان المعظم سالروز تولد جوان شجاع و رعنای دشت کربلا حضرت علی اکبر (ع) را که روز جوان نام گرفته است را به تمامی جوانان و آینده سازان ایران اسلامی به ویژه جوانان عزیز شاهین شهر تبریک و تهنیت عرض نموده، مراتب قدردانی و سپاس خود‌ را نثار روحیه بلند و اراده راسخ این عزیزان پر تلاش و آینده سازان این مرز و‌ بوم می نمایم و از خداوند منان برای آنان در مسیر رسیدن به قله‌های عزت و عظمت و اقتدار همواره سلامتی و توفیق روز افزون مسالت می نمایم.

t.me/dr_saeidrostami

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید: