داوری که گل هایپر شاهین شهر را با خطا عوض کرد+فیلم

به گزارش خبرنگار ایمنا، در هفته هفتم لیگ دسته یک فوتسال باشگاه های کشور تیم فوتسال هایپر شاهین شهر در حالی مقابل میزبان خود یعنی رسالت مازندران به تساوی رسید که قضاوت این دیدار همچنان با شبهه رو به رو است.

بعد از خروج دروازبان تیم رسالت و لمس توپ در بیرون محوطه جریمه، در موقعیت دو به تک با بازیکن هایپر، داور دوم (داور نزدیک به صحنه) به درستی آوانتاژ می دهد و توپ وارد دروازه می شود. داور دوم به نشانه گل سوت و دست خود را به سمت مرکز زمین نشان می دهد ولی داور اول وارد ماجرا شده و شروع به صحبت می کند که باز هم با تاکید داور دوم و بالا و پایین آوردن دست نشان از صحیح بودن گل و تاکید مکرر به اعلام گل می کند. در این لحظه داور اول می پذیرد اما با صحبت بازیکنان تیم رسالت بر می‌گردد و باز اصرار به عدم پذیرش گل می‌کند.

داور اول توپ را جلوی صورت خود می گیرد و باز هم اصرار می‌کند و در کمال ناباوری و همانگونه در فیلم مشخص است گل مردود اعلام می‌شود. جالب تر آنکه پس از مردود شدن گل دروازه‌بان تیم رسالت که موقعیت دو به تک و صد در صد گل را با لمس توپ با دست در خارج محوطه از تیم شاهین شهر می گیرد فقط با کارت زرد جریمه می شود.

سعید رستمی سرمربی تیم هایپر شاهین شهر در مصاحبه با خبرنگار ایمنا در خصوص شرایط داوری در این دیدار گفت: همه اتفاقات در فیلم مشخص است، داور دوم گل را برای تیم  ما اعلام می کند ولی داور اول رای او را برمی گرداند. خیلی نمی خواهم درباره این صحنه صحبت کنم چرا که به قدری همه چیز واضح است که توضیح من به نوعی توهین به شعور سایرین خواهد بود.

وی افزود: هرچه فیلم بازی را می بینیم نکات تاسف آور بیشتری را مشاهده می کنیم، حتی بازیکن رسالت در یک صحنه که داشته به داور اعتراض می کرد با سر ضربه ای به داور زد که هیچ واکنشی از سوی داور ندیدیم. در همان صحنه گل تیم ما که مردود اعلام شده چرا دروازه‌بان تیم حریف با کارت زرد جریمه می شود؟ مگر جلوگیری از موقعیت آشکار گل چه تعریفی دارد؟

سرمربی تیم هایپر شاهین شهر تاکید کرد: این گونه مسائل برای فوتسال ما که ادعای حرفه ای بودن داریم زیبنده نیست، زیبایی فوتسال در به ثمر رسیدن گل است اما می بینیم که این زیبایی را با یک تصمیم عجیب از فوتسال می گیرند. همین رفتارها و تصمیم ها می تواند آینده یک تیم را عوض کند، ممکن است شرایط زندگی یک بازیکن جوان یا یک مربی با صعود یا سقوط دستخوش تغییر شود ولی می بینیم که این اتفاقات رخ می دهد و به راحتی حق تیم ما نادیده گرفته می شود.

در پایان هفته هفتم لیگ برتر فوتسال تیم هایپر شاهین شهر با ۹ امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

 

http://www.imna.ir/news/357225/%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DA%AF%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D8%B7%D8%A7-%D8%B9%D9%88%D8%B6-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

برای گرفتن امتیاز به میدان می‌رویم

سرمربی تیم فوتسال هایپر شاهین‌شهر پیش از بازی با تیم نام‌آوران رسالت مازندران گفت: در این هفته توانستیم بازیکنان را از لحاظ روحی روانی آماده کنیم و برای گرفتن سه امتیاز وارد میدان می‌شویم.

سعید رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا_ منطقه اصفهان، درباره بازی تیم هایپر با نام‌آوران رسالت مازندران، اظهار کرد: خوشبختانه پس از بازی هفته گذشته با تیم خالص سازان زنجان توانستیم ریکاوری خوبی انجام دهیم و بازیکنان را از لحاظ روحی روانی آماده این بازی کنیم.

وی با اشاره به این‌که تیم نام‌آوران رسالت تیمی پر مهره است، خاطرنشان کرد: تیم مازندرانی قطعاً برای گرفتن حداکثر امتیاز به زمین پا می‌گذارد و البته ما هم برای این می‌رویم که بتوانیم از این تیم امتیاز بگیریم و امیدوارم که بازی خوبی باشد.

سرمربی تیم فوتسال هایپر شاهین‌شهر پیرامون مشکلات تیم از ابتدای لیگ، گفت: متأسفانه از ابتدای فصل تعدادی از آیدی کارت‌هایمان به دلایلی صادر نشد و ما تا اکنون که شش هفته گذشته است هیچ مسابقه‌ای نتوانستیم ۱۲ بازیکن بزرگ‌سال به صورت کامل در اختیار داشته باشیم.

رستمی درباره وضعیت مصدومان و محرومان تیمش در این هفته گفت: این هفته محروم نداریم و در این شش هفته فقط در یک بازی محروم داشتیم، ولی متأسفانه مسعود فلاح را به دلیل مشکل قلبی، محسن جان قربان و احسان فیروزپور را به علت سرماخوردگی در اختیار نداریم.

http://isfahan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=76420

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

هایپری ها نفت را به آتش کشیدند / جدال بی تاثیر در زنجان / اولین پیروزی الماس شهر قم / باز هم هبلکس باز هم تساوی!

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران ، هفته پنجم رقابتهای لیگ دسته اول فوتسال کشور در گروه الف، عصر دیروز با برگزاری ۴ دیدار پیگیری شد. در ادامه گزارش کوتاهی از این رقابت ها را مشاهده خواهید کرد:
شهرداری رشت صفر – هبلکس رضوی مشهد صفر
شهرداری رشت که هفته پیش در خارج از خانه برابر تیم الماس قم متوقف شده بود، این هفته از هبلکس رضوی مشهد پذیرایی میکرد. شهرداری برای حفظ و تثبیت جایگاه خود با تمام قوا به مصاف تیم مشهدی رفت و چشم به سه امتیاز این دیدار حساس دوخته بود؛ اما مشهدی ها با دفاع منطقی و مدیریت کردن روند بازی موفق شدند یک امتیاز خارج از خانه را کسب کنند. این بازی تنها بازی بدون گل این هفته لیگ یک بود. شاگردان صالوری با کسب این نتیجه، رکورد داشتن بیشترین تساوی را بین تیم های لیگ یک به خود اختصاص داده اند. شاگردان ارسلانی در رشت نیز با کسب این تک امتیاز و با احتساب یک بازی بیشتر در صدر جدول باقی ماندند.

شهر صدرا شیراز ۲ – الماس شهر قم ۳

گلزنان:
محمدمهدی شرافت منش – مسعود یوسفی(شیراز)
فرهاد فلامرزی ۳ (قم)

تیم صدرا شیراز که با کسب نتایج ضعیف در انتهای جدول این گروه قرار داشت، در صدد کسب اولین پیروزی خود بود و در خانه از تیم الماس شهر قم پذیرایی میکرد. قمی ها که هفته گذشته یک امتیاز از صدرنشین گروه دشت کرده بودند، با ارائه یک بازی زیبا موفق شدند برابر شیرازی ها به برتری دست پیدا کنند. این اولین پیروزی قمی ها در لیگ یک بود. آن ها با احتساب این سه امتیاز خود را پنج امتیازی کرده و از انتهای جدول جدا ساختند. وحید نعمت اللهی سرمربی صدرا شیراز به دلیل کسب نتایج ضعیف، پس از این بازی از سمت خود استعفا کرد.
خالص سازان زنجان ۲ – رسالت مازندران ۲

گلزنان:
حسن محمدی ۲ (زنجان)
عماد محمدی – احمد دستیاران (مازندران )

تیم رسالت مازندران که هفته پیش در خانه مغلوب شده بود، در پی جبران این باخت به زنجان سفر کرده بود و با توپ پُر پا به میدان گذاشت. زنجانی ها هم که هفته پیش را استراحت کرده بودند و از لحاظ بدنی آماده تر بودند در پی کسب دومین پیروزی خود بودند‌. دو تیم بازی برابری را از خود به نمایش گذاشتند . رسالت مازندران که ایمان احمدی مربی بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، تا دقایق آخر بازی از زنجانی ها پیش بود؛ اما این بازی در دقایق انتهایی به تساوی کشیده شد تا این یک امتیاز به کار هیچ یک از دو تیم نیاید. رسالت در رده پنجم و خالص سازان در رده هشتم قرار گرفته اند.
نفت امیدیه صفر – هایپر شهر شاهین شهر ۳

گلزنان:
احسان فیروز پور ۲ – کامبیز گمرکی (شاهین شهر )

تیم نفت امیدیه که هفته پیش با کسب یک پیروزی شیرین خارج از خانه روحیه مضاعفی داشت، این هفته از شاهین شهری ها پذیرایی میکرد. در این دیدار زیبا بازیکنان هایپر شاهین شهر موفق شدند با ارائه یک نمایش زیبا و مقتدرانه، با نتیجه قاطع سه بر صفر نفت امیدیه را در خانه مغلوب کنند و دومین پیروزی متوالی خود را دشت کنند. هایپری ها با کسب این سه امتیاز به رده سوم جدول صعود کردند. نفت امیدیه نیز در رده چهارم این گروه قرار دارد.
تیم پاس ناجا در این هفته استراحت داشت.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

پیروزی فوتسال هایپر شاهین شهر با درخشش مسعود فلاحی

به گزارش موج ورزش، در چارچوب مسابقات لیگ دسته یک فوتسال کشور و در هفته چهارم تیم هایپر شهر در ورزشگاه تختی شاهین شهر میزبان صدرای شیراز بود که در یک بازی زیبا، تیم میزبان با نتیجه ۳ بر یک از سد نماینده شیراز گذشت و شاگردان سعید رستمی ۵ امتیازی شدند. گلهای شاهین شهر را مسعود فلاحی (۲گل) و احسان فیروز پور به ثمر رساندند و سینا صریحی تک گل شیرازی ها را وارد دروزاه محمد نوید بخش کرد.
نتایج کلی مسابقات به شرح ذیل می باشد:
هبلکس رضوی مشهد ۱ پاس ناجا البرز ۱
نام آوران رسالت مازندران ۱ نفت امیدیه ۲
الماس شهر قم ۱ شهرداری رشت ۱
هایپر شاهین شهر ۳ صدرا شیراز ۱
مقاومت تهران ۲ شهرداری قزوین ۲
سفیر گفتمان تهران ۳رعد پدافند اصفهان ۱
شاهد رامک شیراز ۱ مقاومت عباس اقلید نژاد ۲
شاهین کرمانشاه ۳ ایرالکو اراک ۱

منبع:

http://mojsport.ir/index.php?newsid=564

 

 

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

بررسی مسابقات هفته چهارم لیگ یک؛ گروه الف

ه گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، هفته چهارم رقابتهای لیگ دسته اول فوتسال کشور در گروه الف، عصر دیروز با برگزاری ۴ دیدار پیگیری شد. در ادامه گزارش کوتاهی از این رقابت ها را مشاهده خواهید کرد:

هبلکس رضوی مشهد ۱ – پاس ناجا ۱

گلزنان:
محمدرضا نیک فرجام (مشهد)
رضا آبگون (پاس)

تیم هبلکس رضوی مشهد که تا به این جای رقابت ها موفق به کسب پیروزی نشده بود، عزم خود را جزم کرده بود و آماده کسب اولین سه امتیاز بود. اما سربازان ناجا در خارج از خانه موفق شدند با ارائه یک بازی منطقی و مدیریت شده یک امتیاز ارزشمند را کسب کنند. با رقم خوردن این نتیجه شاگردان دل انگیز در پاس، کماکان در رده دوم جدول باقی ماندند و مشهدی ها نیز نتوانستند جایگاه خود را در جدول بهبود ببخشند و کماکان در حسرت کسب پیروزی در این رقابت ها باقی ماندند.

هایپر شهر شاهین شهر ۳ – شهر صدرا شیراز ۱

گلزنان:
سینا صریحی (شیراز)
مسعود فلاحی ۲ – احسان فیروز پور (شاهین شهر)

تیم شاهین شهر در خانه حریف توانست دست به کار بزرگی بزند و سه امتیاز شیرین را از تیم بحران زده صدرا شیراز دشت کند. شاگردان رستمی در این دیدار کاملا سوار بر بازی بودند و مزد بازی خوب خود را هم گرفتند. وضعیت شیرازی ها اصلا ایده آل نیست و آن ها تنها با کسب یک امتیاز  در انتهای جدول قرار گرفته اند. باید دید واکنش شیرازی ها به کسب این نتایج ضعیف چگونه خواهد بود.

الماس شهر قم ۱ – شهرداری رشت ۱

گلزنان:
علی عباسی (قم)
عرفان عبدالعلی زاده(رشت)

تیم الماس شهر قم که هفته گذشته برابر تیم پاس متحمل شکست سنگینی شده بود، در پی جبران این نتیجه و کسب اولین پیروز خود بود. شهرداری رشت نیز که هفته گذشته در خانه متوقف شده بود به دنبال تثبیت جایگاه خود در صدر جدول بود. این بازی زیبا در نهایت با تقسیم امتیازات برای دو تیم همراه بود. این دومین تساوی پیاپی تیم شهرداری رشت بود. جایگاه این دو تیم در جدول رقابت ها تغییری نکرد و شاگردان ارسلانی در رشت کماکان در صدر جدول و قمی ها نیز همچنان در رده هشتم این گروه قرار دارند.

رسالت مازندران ۱ – نفت امیدیه ۲

گلزنان:
سعید عساکره – حسن حیاتی(امیدیه)
مهران رضاپور(مازندران )

تیم پر مهره رسالت مازندارن در خانه زمین گیر شد. این بازی که به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی با وقفه های مداوم روبرو شده بود در نهایت با شکست یاران ایمان احمدی همراه بود. تیم نفت امیدیه موفق شد در ثانیه های پایانی این دیدار و با بوقوع پیوستن یک اتفاق نادر در فوتسال، سه امتیاز شیرین خارج از خانه را دشت کند و با یک پله صعود خود را به رده سوم جدول برساند.  کسب این پیروزی با چاشنی شانس شیرینی ماندگاری در کام نفتی ها بود.

تیم خالص سازان زنجان در این هفته استراحت داشت.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

قانون باید برای همه یکسان باشد/ بهانه های کمیته فوتسال مضحک است

در گفت و گو با خانه فوتسال

رستمی: قانون باید برای همه یکسان باشد/ بهانه های کمیته فوتسال مضحک است


سرمربی تیم فوتسال هایپرشهرشاهین شهر بشدت نسبت به عدم صدور کارت بازی بازیکنانش معترض بود.

سعید رستمی سرمربی جوان تیم هایپرشهرشاهین شهر در خصوص تساوی تیمش مقابل هبلکس مشهد بهخانه فوتسال گفت: بازی خوبی مقابل هبلکس ارایه کردیم و موقعیت های زیادی بوجود اوردیم. در نیمه دوم پس از زدن گل تساوی هم برای برد موقعیت داشتیم اما متاسفانه بی دقتی کردیم تا بازی با تساوی به پایان برسد. در مجموع با توجه به مشکلات و محدودیت هایی که داشتیم راضی هستیم ولی به راحتی دو امتیاز از چنگمان خارج‌شد.

وی افزود : در این بازی دو بازیکن را به دلیل بیماری نداشتیم و چهار بازیکنمان به دلایل مختلف توسط کمیته فوتسال از بازی منع شدند. امیدواریم در روزهای اینده روی خوش کمیته فوتسال را هم ببینیم. حمید کاهبنده بازیکن تیم ما تا یک مهر ۹۶ سرباز بوده و در این تاریخ ترخیص شده و پس از چند ماه خانه نشینی در فصل قبل در ترکیب تیم کیان اصفهان به مدت سه ماه بازی کرده و ما این بازیکن را از تیم کیان خریداری کرده ایم. در حالی که فسخ قرارداد دو طرفه و رضایتنامه و تسویه حساب را در دست داریم و نیازی هم به برگه خروج از استان نیست به این بازیکن اجازه بازی داده نشده چرا که اقای سلیمانی می گوید این بازیکن لیگ برتری بوده و از بالا به پایین انتقال نمی یابد. اما ما این بازیکن را از تیم اصفهانی گرفته ایم و اگر منعی بود نباید اجازه بازی برای تیم کیان صادر می شد. هرچند اگر از این بحث هم بگذریم چرا به دیگر بازیکنان لیگ برتری اجازه بازی داده شده است؟ حسین عظیمی فصل قبل به صورت کامل برای فرش ارا بازی کرده و حالا در ترکیب هبلکس مشهد مقابل ما قرار گرفت. یا مسعود دانشور که نیم فصل دوم فصل پیش در ترکیب گیتی پسند بود حالا برای صدرا بازی می کند. دانیال گیولی هم دیگر بازیکن لیگ برتری است که امسال در ترکیب شهرداری رشت بازی می کند اما وقتی به کاهبنده می رسیم که اصلا لیگ برتری نبوده حرف قانون‌را پیش می کشند.
همچنین حسین قپانچی در اردیبهشت امسال مدتی در لیگ چین بازی کرده و در حالی که از تاریخ ۱۲ مرداد از طریق اتوماسیون‌درخواست ای تی سی کردیم با گذشت یک ماه هنوز درخواست ما را برای چین ارسال نکرده اند. حالا هم که می گویند طبق قانون جدید بازیکنان لژیونر نمی توانند در لیگ بازی کنند. اما در این قانون بازیکنانی نمی‌توانند در لیگ بازی کنند که در لیگ فصل جدید در تیمهای خارجی بازی کرده باشند ، نه بازیکن ما که فصل قبل در تیم خارجی بوده. هرچند اگر قرار به منع بازی لژیونر ها هم باشد چرا مهدی جاوید الان برای گیتی پسند بازی می کند؟

دو بازیکن دیگر ما در حالی اجازه بازی نیافتند که تا تاریخ ۳۱ شهریور استغال به تحصیل دارند اما با ادعای مضحکی از ما پیش از شروع ترم جدید دانشگاه تقاضای اشتغال به تحصیل ترم بعد را دارند. ما خواستیم با تعهد خودمان کارت بازی بازیکنان صادر شود تا اگر در اول مهرماه اشتغال به تحصیل این بازیکنان بروز نشدن مجدد کارتشان توقیف شود. ما تنها اعتراضمان به این است که قانون سلیقه ای تفسیر و اجرا می شود و حق تیم ما که برای عرض اندام وارد مسابقات شده خورده می شود. مگر ما چند بازیکن داریم که چهار بازیکنان تاثیرگذارمان به این شکل از دست بروند. امیدواریم‌در روزهای بعد روی خوش کمیته فوتسال را هم ببینیم.

رستمی: قانون باید برای همه یکسان باشد/ بهانه های کمیته فوتسال مضحک است

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

تغییر

حدودا چندماهه که با تاسیس باشگاه جدید در شاهین شهر و تاسیس پایگاه ورزشی، تغییرات رفتاری اطرافیان رو حس میکنم. قطعا دلیل عمده تمایل به بودن در این جایگاهه که به هر دلیل میسر نشد ولی در ادامه بیشتر رنگ غرض ورزی پیدا کرد و حس میکنم دوستی چند ساله تبدیل شده به دشمنی محض، به نحوی که نه تنها حسی بین ما بوده بلکه غریبگی بیداد میکنه. از طرفی یکسری افراد رو مطابق عادت همیشگی میدون دادیم. کسانی که تا چند ماه پیش با هر واسطه ای سعی در نزدیک شدن و ایجاد ارتباط داشتند الان قدری درگیر جو شدند. به قول مهران مدیری :” همه ما پتانسیل جوگیر شدن داریم”. در این مقوله به قدری نمایانه که از رفتار خودم پشیمونم. با این حال چند روز پیش استاد گرانقدر خودم رو ملاقات کردم، آقای دکتر گایینی. مثل همیشه خوشرو، پرانرژی و به روز. بعد از کلی اظهار نارضایتی از وضع موجود، ایشون برای بنده چند بیت شعر خوندند و بهم پیشنهاد مطالعه ادبی کردند. برای شروع بد نبود…

شراب تلخ بیاور که وقت شیدایی‌ست
که آنچه در سر من نیست بیم رسوایی‌ست

چه غم که خلق به حسن تو عیب می‌گیرند
همیشه زخم زبان خون‌بهای زیبایی‌ست

اگر خیال تماشاست در سرت بشتاب
که آبشارم و افتادنم تماشایی‌ست

شباهت تو و من هر چه بود ثابت کرد
که فصل مشترک عشق و عقل، تنهایی‌ست

کنون اگرچه کویرم، هنوز در سر من
صدای پَر زدن مرغ‌های دریایی‌ست

************************

گرچه چشمان تو جز از پی زیبایی نیست

دل بکن! آینه این قدر تماشایی نیست

حاصل خیره در آیینه شدن‌ها آیا
دو برابر شدن غصه تنهایی نیست؟!

بی سبب تا لب دریا مکشان قایق را
قایقت را بشکن! روح تو دریایی نیست

آه در آینه تنها کدرت خواهد کرد
آه! دیگر دمت ای دوست مسیحایی نیست

آنکه یک عمر به شوق تو در این کوچه نشست
حال وقتی به لب پنجره می‌آیی نیست

خواستم با غم عشقش بنویسم شعری
گفت: هر خواستنی عین توانایی نیست

****************************
در راه رسیدن به تو گیرم که بمیرم
اصلا به تو افتاد مسیرم که بمیرم
یک قطره آبم که در اندیشه دریا
افتادم و باید بپذیرم که بمیرم
یا چشم بپوش از من و از خویش برانم
یا تنگ در آغوش بگیرم که بمیرم
این کوزه ترک خورد! چه جای نگرانی‌ست
من ساخته از خاک کویرم که بمیرم
خاموش مکن آتش افروخته‌ام را
بگذار بمیرم که بمیرم که بمیرم
**************************
به نسیمی همه راه به هم می‌ریزد
کی دل سنگ تو را آه به هم می‌ریزد
سنگ در برکه می‌اندازم و می‌پندارم
با همین سنگ زدن، ماه به هم می‌ریزد
عشق بر شانه هم چیدن چندین سنگ است
گاه می‌ماند و نا گاه به هم می‌ریزد
آنچه را عقل به یک عمر به دست آورده است
دل به یک لحظه کوتاه به هم می‌ریزد
آه یک روز همین آه تو را می‌گیرد
گاه یک کوه به یک کاه به هم می‌ریزد
منتشرشده در دل نوشته | دیدگاه‌تان را بنویسید:

بتاتور

بتاتور فرم خالص و بدون اسید بتا هیدورکسی بتا متیل بوتیرات (HMB) می‌باشد.بتاتور به طور طبیعی در بدن طی‌ متابولیسم آمینو اسید ضروری لوسین تولید میشود که این آمینو اسید نیز خود در مواد غذایی نظیر گوشت، ماهی‌، دانه سویا و یونجه یافت میشود.

بر اساس تحقیق دانشمندان تاثیر مثبت (HMB) روی افزایش قدرت، افزایش حجم خالص عضلانی و کاهش آسیب‌های ماهیچه ای‌ و بهبود ریکاوری بعد از تمرینات سنگین ثابت شده است. بتاتور که قابلیت جذب آسان تری دارد جزو تشکیل دهنده‌ه اصلی (HMB) در مکمل‌ها بوده است.
در سال ۲۰۰۹ دانشمندان به خواص جنبش شناسی‌ این فرم از انتقال (HMB) پرداختند و در سال ۲۰۱۱ نتایج منتشر شده حاکی از جذب سریعتر، افزایش سطح (HMB) در جریان خون و افزایش پاکسازی بافت‌ها بود.این تحقیق بزرگ روی انتقال این فرم از (HMB) باعث شد تا تحقیقات بالینی زیادی روی آن انجام شود که نتیجه آن کارایی و ایمنی این روش را ثابت کرد.نتایج مصرف بتاتور گواهی بر گمان و فرضیه دانشمندان شد و مشخص شد که این فرم انتقال جدید نسبت به فرم رایج (HMB) دارای برتری بیشتری می‌باشد.

هنگام بهبود عملکرد در تمرینات میزان سرعت تبدیل و تجزیه پروتئین در عضلات نقشی‌ بسیار مهم را ایفا می‌کند. هنگامی که سنتز پروتئین با میزان تجزیه پروتئین‌ها یکسان باشد شما دیگر افزایش پروتئین در عضلات خود را شاهد نخواهید بود. بتاتور از طریق دو مکانیسم میتواند میزان پروتئین عضلات را افزایش دهد. بتاتور از طریق گذرگاه (ubiquitin-proteasome proteolytic) میتواند میزان تجزیه پروتئین در عضلات را کاهش دهد. همچنین از طریق گذرگاه (mTOR) میتواند میزان سنتز پروتئین را افزایش دهد.

منتشرشده در دوره های مربیگری و کارگاه های دانش افزایی, عمومی | ۱ دیدگاه

تاثیر ورزش بر سلامت بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس (MS)

بیماری ام.اس یا تصلب چندگانه نوعی بیماری مزمن سیستم عصبی مرکزی است که بواسطه اسیب غشای میلین در بیش از دو ناحیه، باعث ایجاد پلاک یا اسکار در محل آسیب می شود.
بیماری فوق نوعی بیماری خود ایمنی است و متاسفانه راهکار درمانی قطعی برای آن وجود ندارد.

در ایران بیش از ۵۰۰۰۰ بیمار مبتلا به MS وجود دارد که در منطقه اصفهان بیشترین شیوع مشاهده شده است.

فاکتورهای محیطی نظیر منطقه جغرافیایی، فاکتورهای ژنتیک نظیر جنسیت و فاکتورهای ایمنی شناسی و عفونی از عوامل ابتلا به این بیماری هستند.
درمورد انواع تمرین (هوازی، مقاومتی، تعادلی و انعطاف پذیری) و شدت و مدت هریک در ادامه توضیحاتی خواهم داد.

تمرینات هوازی با هدف بهبود کیفیت زندگی، شدت پنجاه تا هفتاد درصدحداکثر اکسیژن مصرفی و یا نمره یازده تا چهارده مقیاس بورگ، بیست تا چهل دقیقه ده تا بیست دقیقه و دو تا سه جلسه در هفته. تمرینات مقاومتی با شدت شصت تا هشتاد درصد یک تکرار بیشینه، یک تا سه ست هشت تا پانزده تکرار در دو تا سه حلسه در هفته و در نهایت تمرینات تعادلی و انعطاف پذیری در ست های ده تا سی ثانیه ایستا و پویا

 

منتشرشده در دوره های مربیگری و کارگاه های دانش افزایی, عمومی, کلینیک ورزش درمانی | ۱ دیدگاه

چربی قهوه ای

کلاس های تئوری مربیگری، سوالاتی را از جانب شرکت کنندگان دریافت کردم که قول داده بودم تا اوایل تیرماه پاسخ دهم. متاسفانه بواسطه مشغله این امکان میسر نشد. از امروز تصمیم گرفتم چندموردی را که در خاطرم هست به طور کامل، با بیان جزییات و ذکر منابع علمی و به صورت پرسش محور مطرح کنم.امیدوارم که دوستان بهره کافی را ببرند. مربیان و ورزشکاران محترم‌می توانند موارد بعدی را اعلام کنند تا در اولین فرصت ( حتما در تابستان جاری) در حد بضاعت پاسخگو باشم.

بحث چربی قهوه ای را با چند آیتم اساسی شروع میکنم:
محل تجمع چربی قهوه ای، میزان آن در بدن، نحوه ارزیابی و اندازه گیری آن، ارتباط حرارت و چربی قهوه ای، تفاوت چربی سفید و قهوه ای

هر فرد زنده مقدار اندکی چربی قهوه ای در بدن خود دارد. برخلاف چربی سفید که کالری را ذخیره ساخته شاید درصورت ازدیاد عامل بسیاری بیماری ها باشد، سلولهای چربی قهوه ای که اشباع از میتوکندری هستند، انرژی را مصرف‌کرده و تولید گرما می کنند.

ابتدا تصور بر این بود که تنها نوزادان چربی قهوه ای دارند. اما سال ۲۰۰۹ محققین مقدار اندکی چربی قهوه ای را در بدن بزرگسالان نیز یافتند. چربی قهوه ای نقش بالقوه ای در متابولیسم انسان بالغ دارد و در زمینه سوزاندن چربی نیز موثر است.

وقتی در سرما به سر می بریم(اقامت بلندمدت)، چربی قهوه ای بیشتر فعال شده و به این ترتیب درجه حرارت مرکزی بدن تنظیم می گردد. چربی قهوه ای در حفظ حرارت بدن نوزادانی که هنوز توانایی لرزیدن ندارند موثر است.

  • ایچربی قهوه ای در مکان های نامتعارف بدن بزرگسالان نظیر گردن، شانه ها، سینه ها و اطراف شکم یافت می شود. برای یافتن این نوع چربی به تجهیزلت خاص (سی تی اسکن همراه با PET، تزریق رادیواکتیو گلوکز) نیاز است.
    ار به اندازه کافی غذا بخوریم، یعنی به میزانی که گرسنگی رفع گردد، اعصاب تنظیم گرسنگی مغز چربی های سفید را به قهوه ای تبدیل می کنند و اگر پرخوری کنیم چریی های سفید افزایش می یابد. ورزش منظم نیز باتحریک فعالیت آنزیم آیریسین چربی سفید را به قهوه از تبدیل می نماید. دمای پایین اتاق و محل اقامت و ترشح منظم ملاتونین نیز از دیگر عوامل اثرگذار بر تحریکفعالیت ژن تبدیل چربی سفید به قهوه ای است.
منتشرشده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه, دانشگاه آزاد اسلامی، واحد خوراسگان, دوره های مربیگری و کارگاه های دانش افزایی, کلینیک ورزش درمانی | ۱ دیدگاه