تعطیلی موسسه

باتوجه به اطلاعیه وزارت بهداشت درخصوص تعطیلی کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بعضی از استانها و از جمله استان اصفهان، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و انجام تمهیدات بهداشتی در موسسه کلیه فعالیت های آموزشی و اداری موسسه آموزش عالی راغب اصفهانی امروز یکشنبه ٩٨/١٢/۴ تا پایان هفته تعطیل می باشد. در خصوص چگونگی انجام سایر فعالیت های اداری معوقه و پاسخگویی به مراجعات احتمالی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

سازمان مردم نهاد “آوای تندرستی شاهین شهر”

به اطلاع علاقمندان به تغذیه صحیح می رساند هفته جاری میهمان سازمان مردم نهاد “آوای تندرستی شاهین شهر” فعال در حیطه تندرستی، تغذیه و خام گیاهخواری خواهم بود.
زمان: دوشنبه ۲۸ بهمن
مکان: فرهنگسرای شهروند

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

تدریس پودمان (مربیگری درجه سه) تکواندو

به اطلاع علاقمندان به تکواندو می رساند دوره مربیگری درجه سه تکواندو زیر نظر فدراسیون این رشته از فردا جمعه ۲۵ بهمن در محل آکادمی قهرمانی ورزش استان اصفهان برگزار می گردد. تدریس دروس تئوری تخصصی این دوره با بنده خواهدبود.

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

برنامه ترم بهمن ۹۸ (موسسه آموزش عالی راغب اصفهانی)

چهار شنبه
 

۱۱۰۶۰۰۵-۰۱
آناتومی انسان

محل: ساختمان اصلی-کلاس ۳۰۴ امتحان: ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ ساعت: ۱۱:۰۰-۰۸:۰۰

۱۱۰۶۰۰۱-۰۱
مبانی و فلسفه تربیت بدنی و ورزش

محل: ساختمان اصلی-کلاس ۳۰۴ امتحان: ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ ساعت: ۱۱:۰۰-۰۸:۰۰
 
۱۱۰۶۰۰۶-۰۱
فیزیولوژی انسان

محل: ساختمان اصلی-کلاس ۳۰۴ امتحان: ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ ساعت: ۱۱:۰۰-۰۸:۰۰
پنج شنبه
 

۱۱۱۹۰۰۷-۰۱
سمینار در حرکات اصلاحی

محل: ساختمان اصلی-سایت مجموعه علوم انسانی (کلاس ۳۰۱) امتحان: ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ساعت: ۱۷:۰۰-۱۴:۰۰

۱۱۱۹۰۰۵-۰۱
حرکات اصلاحی پیشرفته

محل: ساختمان اصلی-سایت مجموعه علوم انسانی (کلاس ۳۰۱) امتحان: ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ ساعت: ۱۷:۰۰-۱۴:۰۰

۱۱۱۹۰۰۵-۰۱
حرکات اصلاحی پیشرفته

محل: ساختمان اصلی-سایت مجموعه علوم انسانی (کلاس ۳۰۱) امتحان: ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ ساعت: ۱۷:۰۰-۱۴:۰۰
 
۱۱۱۹۰۰۲-۰۱
آمار زیستی پیشرفته در علوم ورزشی

محل: ساختمان اصلی-سایت مجموعه علوم انسانی (کلاس ۳۰۱) امتحان: ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ساعت: ۱۷:۰۰-۱۴:۰۰
منتشرشده در عمومی, موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

راه های ارتباطی

وب:

dr-rostami.ir

اینستاگرام:

instagram.com/dr_saeid_rostami

کانال تلگرام:

telegram.com/dr_saeidrostami

آپارات:

https://www.aparat.com/dr_saeid_rostami

لینکدین:

https://www.linkedin.com/in/saeid-rostami-82855b35/

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

چرا بارسلونا سراغ مربیان بزرگ نمی‌رود؟/ پادشاهانی که در اقلیم مسی نمی‌گنجند

با اظهارات آبیدال و جواب تند مسی، بار دیگر مشخص شد در بارسلونا سرمربی نقش چندانی ندارد.

 والورده از مربیگری در بارسلونا به عنوان رویای بزرگ خودش نام می‌برد؛ درست مانند ستین اما این رویا به محض تحقق مخاطراتی مانند نقش بازیکنان در تیم را پی دارد. آبیدال ادعا کرد پس از حذف تاریخی در مرحله نیمه‌نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا بازیکنان دیگر نمی‌خواستند والورده بالای سر باشگاه باشد و عملا کم‌کاری می‌کردند! سرانجام والورده طوری اخراج شد که کسی متوجه نشود بازیکنان بارسا در این زمینه دخالت کرده‌اند! قرار بود ژاوی به خاطر رابطه خوب با بازیکنان باشگاه، سرمربی شود اما این اتفاق رخ نداد و ستین آمد تا ژاوی بیش‌تر تجربه کند و از فصل آینده روی نیمکت تیم رویایی‌اش بنشیند.

تداوم یک سنت

با این کار در واقع سنت انتخاب مربیانی که در اولویت باشگاه نبودند، حفظ شد. آخرین بار سال ۲۰۰۲، بارسلونا اصلی‌ترین گزینه خودش را برای نیمکت مربیگری انتخاب کرد؛ وقتی حس کرد لوئی فن‌خال می‌تواند سبک بازی پرفشار و سراسر پاس کرایف را احیا کند.فن‌خال در دومین دوره حضور روی نیمکت بارسا موفقیت مورد انتظار را به دست نیاورد. لاپورتا، مدیر عامل وقت باشگاه در جست و جوی جانشین، پروژه بازگشت کرایف را کلید زد اما اسطوره باشگاه، ریکارد بی‌تجربه‌ و کم توان در عرصه مربیگری را به آبی و اناری‌ها پیشنهاد داد و در نهایت ستاره هلندی که اولین سقوط تاریخ اسپارتاروتردام را رقم زد، عصر طلایی بارسلونا را رقم زد. در واقع او هم یک انتخاب ثانویه بود. وقتی ریکارد تیم را ترک کرد، باشگاه به دنبال یک مربی بزرگ تا لیسبون و مذاکره با مورینیو پیش رفت اما سبک دفاعی خاص آقای خاص و چهره جنجالی او در تقابل با رسانه‌ها که در تضاد با وجهه محترم بارسلونا در رسانه‌ها بود، روند ماجرا را عوض کرد. یک ۳۷ساله بی‌تجربه به نام گواردیولا روی نیمکت نشست و طلایی‌ترین عصر تاریخ باشگاه را رقم زد. او طی ۴ سال کلکسیونی از جام را برای باشگاه به ارمغان آورد. وقتی دوران پپ به پایان رسید در کمال تعجب تیتو ویلانوا به عنوان جانشین او نیمکت نشست. مشکل سرطان، عمر حرفه‌ای تیتو  را کوتاه کرد و مارتینوی آرژانتینی به جایش هدایت بارسا را به عهده گرفت.حتی انریکه هم هنگام انتخاب به عنوان سرمربی بارسلونا، مردی در این قواره نبود؛ هر چند در رم توانایی‌هایش را تا حدودی به اثبات رساند. حالا سوال اینجاست که چرا بارسا هیچ وقت به سمت مربیان بزرگ برهه‌های مختلف نمی‌رود؟ 

 کاریزمای مسی و سایر بزرگان

جواب، ساده به نظر می‌رسد؛ ۲ پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجند! شما با وجود پادشاهی به نام مسی، نیاز چندانی به مربی ندارید اما ماجرا شاید فراتر از این موضوع باشد. چه بخواهیم و چه نخواهیم مسی به خاطر ۱۵ سال فوق درخشان و نقشی که در تاریخ بارسا داشته، شایسته داشتن نفوذ ویژه در تیم است. سایه مسی به حدی در تیم سنگین است که هر مربی بارسا به ناچار تیم را بر  محور او می‌چیند و بارسلونا از آنجایی که به این کلیشه عادت کرده، به دنبال مربیانی مطیع چنین سبکی می‌گردد. خب، طبیعتا امثال مورینیو و گواردیولا کم‌تر زیر بار این موضوع می‌روند و از طرفی توان تاکتیکی و ظرفیت نفری بارسلونا در حدی نیست که بخواهد به گزینه‌ای غیر از چیدن ترکیب  حول محور مسی فکر کند. در نتیجه، اولویت سران بارسلونا انتخاب مربیان کم‌تر شناخته شده اما دارای توانایی سازش با خط فکری باشگاه است. به همین دلیل امثل ستین انتخاب می‌شوند؛ افرادی که رویای مربیگری بارسلونا را در سر می‌پرورانند اما خودشان قطعا رویای بارسلونا نیستند! 

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

اسکوچیچ رفت – لیگ ایران به کجا می‌رود؟

چشم هایش را بست و احساس کرد که در انگلستان، سرمربی یک تیم فوتبال است، چند دقیقه بعد فریاد هواداران طلایی پوش او را به خودش آورد. نتیجه حیرت آور بود و باورنکردنی؛ صنعت نفت ۴ – سپاهان ۲٫ دقایقی بعد در نشست خبری، خبرنگارانِ خوشحال منتظر اسکو بودند، آن ها که با سرجیو خوب تا نکردند، این بار با اسکوچیچ سر شوخی را باز کرده بودند و مربی کروات نیز سرمست از یک پیروزی تاریخی، پاسخ آن ها را می‌داد: «-برنامه تان برای نیم فصل دوم چیست؟ +برنامه ام این است که به زاگرب بروم، دخترم را ببوسم، برایش شکلات و عروسک بخرم و ۷ روز استراحت کنم! -آیا برخواهید گشت؟ +چرا برنگردم؟ مگر چه اتفاقی افتاده است؟»

اما یک ماه بعد در یک شنبه دیگر، این بار صنعت نفت به یک تیم بزرگ، باخت و سرمربی‌اش را از دست داد. نه این که به خاطر نتایج بد اخراج شود یا این که تمایلی به کار در آبادان نداشته باشد! این مرحله چندم، از یک سندروم عجیب بود که به جان فوتبال ایران افتاد و در عرض چند ماه، خارجی ها را یکی پس از دیگری، پس زد و به خانه فرستاد و باعث شد تا امروز میشو کریستوویچ و میودراک رادولوویچ، آخرین سنگر غیرایرانی ها در لیگ برتر را نگه داشته باشند.

اسکوچیچ در حالی ایران را ترک کرد که بهترین نتایج تاریخ نفت آبادان را ثبت کرده بود؛ ۸ پیروزی، ۶ تساوی و ۴ باخت. ۳۰ امتیاز که باعث شد تا نفت بهترین تیم جنوبی لیگ برتر باشد و مدعی کسب سهمیه آسیایی. یک فصل فوق العاده برای هواداران آبادانی و البته ستاره هایی که خود را آقای گل و پاس گل لیگ برتر می‌دیدند و شاید، بهترین روزهای فوتبالی را پشت سر می‌‌گذاشتند.

جدایی اسکوچیچ پازل ایرانی‌سازی نیمکت ها را کامل تر کرد. در دو ماه اخیر، فوتبال ایران پس از جدایی استراماچونی، دنیزلی و کالدرون، شوک های مختلفی را تجربه کرد اما شوک اصلی، جایی بود که مدیران باشگاه‌ها پس از جدایی این مربیان، حتی به سراغ بازار خارجی نیز نمی‌رفتند و باوجود صرف هزینه های گزاف در موردی نظیر یحیی گل‌محمدی، ترجیح می‌دادند که از بازار داخلی استفاده کنند. یا مدیران استقلال که پیش‌تر برای انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان مربی موقت مردد بودند، او را جانشین استراماچونی انتخاب کردند یا تراکتوری ها که همیشه اولویت را به اسم و رسم مربی می‌دادند، ساکت الهامی را بر مسند هدایت تیم قرار دادند یا حتی شهرخودرو که باتوجه به دریافت هزینه رضایت نامه یحیی، از مجتبی سرآسیابی استفاده کردند. چرا؟

بدون تردید این تعداد از انتصاب مربی ایرانی در فوتبال ایران که ۱۲ سرمربی خارجی مختلف را در یک سال اخیر تجربه کرد، عجیب و قابل تامل است. باید پرسید که آیا در ایرانیزه کردن نیمکت ها عزمی فراتر از مدیران عامل باشگاه ها وجود داشته است؟ این پرسشی است که البته پاسخ آن را نه در لابلای سطور این گزارش، بلکه در گفتمان غالب بر تصمیم‌گیرندگان فوتبال باید جستجو کرد. اسلامیان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، یک ماه پیش در مقابل ساختمان این نهاد گفته بود: «به صلاح کشور است تا سرمربی تیم ملی داخلی باشد».

اما تبعات تداوم حضور مربیان خارجی بر روی نیمکت تیم های ایرانی به عنوان نفر اول چیست؟ شکی نیست که داخلی بودن سرمربیان تیم ها، مزایای قابل توجهی دارد که البته بیشترشان متوجه مدیران باشگاه ها و مسئولان فوتبال است. از جمله این که نیازی با تامین ارز، دور زدن تحریم بانکی، پرداخت منظم حقوق ها و… نیست. از طرف دیگر مربیان ایرانی که اغلب پیشکسوت تیم ها (مجیدی و گل محمدی) هستند یا نقاط مشترک زبانی و قومی با هواداران تیم ها (سرآسیابی و الهامی) دارند، طبیعتا مقاومت بیشتری در مقابل مشکلات دارند و مدیران می‌توانند از رویارویی آن ها با هواداران، به نفع خود (سو)استفاده کنند.

از جهت پوشش رسانه ای نیز این موضوع تاثیرگذار خواهد بود. اگر روزنامه های ایتالیایی، کروات، آرژانتینی و آلمانی به سبب حضور مربیان این کشور در ایران، نیم نگاهی نیز به لیگ برتر خلیج فارس داشتند، حالا به چه دلیل باید اخبار لیگ ایران را دنبال کنند؟ خصوصا این که تصاویر منتشر شده از لیگ برتر نیز، کیفیت مورد نظر تلویزیون های این چند کشور را ندارد و قابل استفاده نیست.


تبعات برای کیفیت فنی فوتبال ایران چطور خواهد بود؟ اگر نقطه عطف بحرانی ترین دوران باشگاه پرسپولیس را لیگ چهاردهم بدانیم، بدون تردید منجی این تیم نیز برانکو ایوانکوویچ خواهد بود. کسی که سکان هدایت سرخپوشان را در میانه جدول برعهده گرفت و این تیم را با ۷ جام قهرمانی و یک فینال آسیا تحویل داد. هواداران فوتبال، لیگ پانزدهم را فراموش نمی‌کنند؛ جایی که پرسپولیس، علاوه بر کسب نتایج خوب، نمایش های درخشانی را هم ارائه می‌کرد و زمینه های تغییرات بنیادین را در لیگ ایران پدید می‌آورد. به طور مثال حضور برانکو روی نیمکت پرسپولیس سبب شد تا استقلالی ها از محبوب ترین مربیان خود یعنی پرویز مظلومی و علیرضا منصوریان گذر کنند و به فکر مربی خارجی بیفتند!

همین حضور یک مربی باکیفیت خارجی نظیر برانکو ایوانکوویچ بود که باعث شد پرسپولیس برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد و این مطالبه را در بین هواداران استقلال، تراکتور و سپاهان نیز به وجود آورد. در این دوره ۴ ساله، صعود از مرحله گروهی، یک عادت برای هواداران سرخابی بود و آن هم در شرایطی که پیش از آن، کسب سهمیه آسیایی نیز برای طرفداران قابل قبول بود! این نکته که دربی برگشت لیگ چهاردهم با ۴۰ هزار صندلی خالی برگزار شد و دربی برگشت لیگ پانزدهم همین تعداد هوادار را پشت در ورزشگاه داشت، نکته ای است که به خوبی همه چیز را مشخص می‌کند.

البته، این ها واقعیاتی هستند که به هیچ عنوان ارزش های مربیان ایرانی را زیر سوال نمی‌برند. یحیی گل محمدی، علیرضا منصوریان، فرهاد مجیدی و… افرادی هستند که بدون آموزش بین المللیِ سازماندهی شده از سوی مسئولان فوتبال ایران، به اینجا رسیده‌اند و صاحب سبک شده اند. این ایراد آن ها نیست که چرا در قواره برانکو، استراماچونی و… نیستند، ایراد اصلی متوجه گردانندگان فوتبال است که اهمیت جدی به مسئله آموزش قائل نیستند. اگر آموزش اصولی برای مربیان وجود داشت و اگر امکان حضور در کشورهای خارجی، کنار مربیان بزرگ برای این افراد به وجود می‌آمد، حالا بدون شک استقبال ویژه و پرتعدادتری در بین جامعه هواداری از آن وجود داشت.

در نهایت، این اوضاعی است که می‌تواند فوتبال ایران را بیش از این هم تحت تاثیر قرار دهد. داده های آنالیزورهای فوتبال ایران در پایان فصل، منبع خوبی برای تبعات جدایی مربیان خارجی خواهد بود و آن وقت است که می‌شود بهتر به این سوال پاسخ داد: ویلموتس، استراماچونی، کالدرون، اسکوچیچ، بگوویچ و… رفتند – فوتبال ایران به کجا می‌رود؟

نویسنده: محمد همتی

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

لینک دانلود

به اطلاع علاقمندان می رساند با توجه به حجم بالای فایل های مصاحبه های اخیر، قسمتی از هریک به صورت فایل زیر جهت دانلود آماده می باشد:

بررسی دربی استان اصفهان در لیگ برتر فوتسال

https://www.aparat.com/v/U9nHS

تحلیل فنی مرحله اول پلی آف لیگ برتر فوتسال کشور در برنامه ۲۰۲۰ شبکه ورزش

https://www.aparat.com/v/nF7Or

تحلیل خصوصی سازی در ورزش

https://www.aparat.com/v/vCdu0

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

برنامه فوتسال ۲۰۲۰ شبکه ورزش

اخرین برنامه فوتسال ۲۰۲۰ در سال ۹۸ روز چهارشنبه ۹ بهمن از ساعت ۱۹ از شبکه ورزش پخش خواهدشد.


منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید:

لینک دانلود برنامه ضربه آزاد شبکه استان اصفهان با محوریت خصوصی سازی در عرصه ورزش

https://www.telewebion.com/episode/2194308

منتشرشده در عمومی | دیدگاه‌تان را بنویسید: