فرش آرایی‌ها بزرگ‌نمایی می‌کنند

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان گفت: ما بسیار دیر و بدون آمادگی و تمرین لازم وارد لیگ شدیم، اما قرار نیست به هر تیمی ببازیم و فکر می‌کنم موضوع اینجاست که دوستان فرش آرا و خیلی از تیم‌های دیگر فکر می‌کردند بنا به همین دلایل باید با اختلاف ما را شکست دهند و تنها در مورد بازی با فرش آرا باید به آن ها بگویم متاسفم که نبردیم.

تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اصفهان که امسال با خرید سهمیه تیم هایپر شاهین‌شهر در آخرین روزها به لیگ برتر فوتسال وارد شد در هفته چهارم لیگ برتر در یک بازی حساس میهمان تیم فرش آرا مشهد بود، رقابتی که در ابتدا نماینده اصفهانی‌ها یک گل زد و پس از آنکه دو تیم به تساوی یک بر یک رسیدند، با اخراج دروازه بان بازارهای روز کوثر منجر به برتری میزبان در نیمه نخست شد، اما در ادامه با تغییر سیستم بازی شاگردان رستمی به ویژه در نیمه دوم ورق برگشت و در حالی‌که موقعیت‌های زیادی را نیز از دست دادند، توانستند کار را به تساوی بکشانند.

سرمربی فرش آرا و برخی از اعضا این تیم بعد از بازی با انتقاد از نحوه بازی تیم بازارهای روز کوثر اصفهان اظهار کردند بازی خشن و پربرخورد اصفهانی‌ها موجب شد تا آن‌ها بتوانند به نتیجه تساوی برسند، صحبت‌هایی که موجب ناراحتی و گلایه‌مندی سرمربی و کادر تیم بازارهای روز کوثر اصفهان شد.

سعید رستمی در گفت و گو با ایسنا در خصوص اتفاقات رخ داده در بازی با فرش آرا مشهد از هفته چهارم لیگ برتر و مصاحبه‌های کادر این تیم مبنی بر بازی خشن تیم بازارهای روز کوثر، اظهارکرد: متاسفانه سفر ما به مشهد برای این دیدار زمینی انجام شد و به لحاظ جسمانی تیم خسته و آماده نبود و بعد از بازی هم با توجه به اینکه در جاده بودیم در جریان مصاحبه‌های دوستان در تیم فرش آرا نبودیم. بعد از بازی گزارشگر مشهد از من پرسید بازی خشن بود؟ و جواب دادم اتفاقا از بازی‌های قبل ما سطح برخوردها کمتر بود، چرا که هر دو تیم در نهایت ۳ یا ۴ خطا داشتند.

وی افزود: فکر می‌کنم کادر فرش آرا بزرگ نمایی کردند، توقع من از کادر با تجربه و قابل احترام این تیم بیشتر بود. حداقل تصورم این بود که رفتار معلمی را ادامه دهند؛ اما دیدم که علاوه بر کادر فنی، بازیکنان آن‌ها هم می‌گویند بازی شبیه فیلم‌های اکشن بوده و برخوردهای بازی زیاد بوده است. معنی اکشن را نمی‌فهمم، یعنی ما با چوب و تفنگ آن‌ها را زده‌ایم.

وی ادامه داد: به نظرم بهتر بود انرژی خود را در جای دیگری می‌گذاشتند. روند بازی این گونه بود که ما به گل رسیدیم و بر اثر اشتباهات فردی ۲ بر یک نتیجه را در نیمه اول واگذار کرده و به رختکن رفتیم.

سرمربی تیم بازارهای روز کوثر اصفهان تصریح کرد: متاسفانه فکر می‌کنم داور دوم شرایط قضاوت را نداشت. یکی دو مرتبه در مورد موضوعی که الان هم تمام داوران فکر می‌کنند متوجه آن شدند دچار اشتباه شد و آن قانون پرتاب دست دروازه‌بان است که چند مرتبه برای ما خطا گرفتند و فکر می‌کنم به لحاظ ذهنی داور آمادگی حضور در مسابقه را نداشت. این گونه نبود که داوری به نفع ما باشد، متاسفانه سطح داوری پایین بود، البته باید بگویم تاثیرگذار نبود؛ اما به هر جهت اشتباه داشت.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در چند صحنه که ما می‌توانستیم به گل برسیم از ما خطا گرفت و تمرکز نداشت و حتی می‌توان از نماینده فدراسیون و ناظر داوری این نکته را سوال کنید، ما بعد از اخراج دروازه بانمان که در مورد آن صحبتی نمی‌کنم، متاسفانه در فاصله ۲ دقیقه ۴ بر یک عقب افتادیم و بعد از تایم استراحتی که گرفتیم و با بازیکنان صحبت کردیم، بازیکنان به آرامش روانی رسیدند و بازی کمی پایاپای شد.

رستمی تاکید کرد: فرش آرا حرفی برای گفتن نداشت و فکر می‌کنم با این نتیجه مساوی فرش آرا از ما امتیاز گرفت و ما باید با اختلاف ۶ یا ۷ گل به پیروزی می‌رسیدیم، منتهی ترس از اینکه نتیجه ۴ بر یک تغییر کند و گل‌های بیشتری دریافت کنیم باعث شد بچه‌های ما دقت کافی نداشته باشند و در دقایق آخر بازی باید گل‌هایی بیشتری می‌زدیم که به ثمر نرسید.

وی گفت: در جریان بازی مشکلی به جز اخراج دروازه‌بان ما که فنی بود، رخ نداد و تنش آن چنانی نبود. در بازی مورد خاصی نبود مثل اعلام کردن گل مردود یا صحنه پنالتی که گرفته نشد، روند بازی، روند خوبی بود و فکر می‌کنم بینندگانی که بازی را مستقیم از تلویزیون تماشاگر بودند شرایط را دیدند و اینکه ما بازی ۴ بر یک باخته را در حدود ۷ دقیقه به تساوی کشاندیم و حتی توانایی برتری با اختلاف را هم داشتیم، اما چون بیشتر تمرکزمان بر حفظ نتیجه بود و مقداری بچه‌ها هنوز به خود باوری نرسیده‌اند امتیاز را از دست دادیم. در مورد اخراج دروازه‌بانمان که در بیرون از محوطه مرتکب خطا شد، باید شرایطی باشد که در خصوص آن گلایه دارم.

رستمی همچنین در ارتباط با آسیب‌دیدگی مجیدی‌پور تصریح کرد: در یکی از صحنه امین مجیدی پور بعد از کنترل توپ که از دروازه‌بانشان دریافت کرد در گوشه زمین روی پایی که ستون کرده بود، چرخید و روی زمین افتاد و حتی بازیکن ما که بعد به توپ رسید زمانی که شرایط را دید توپ را بیرون زد تا به وضعیت این بازیکن رسیدگی شود.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اظهار کرد: امیدوارم نه تنها ایشان بلکه تمام بازیکنانی که درگیر ورزش هستند، سلامت باشند و با صراحت می‌گویم هیچ برخوردی نبود و بازیکن ما فاصله زیادی با وی داشت. گله‌مندم که دوستان ابتدا فیلم بازی را ببینند و اتفاقات را بررسی کرده و بعد مصاحبه کنند که بازی شبیه فیلم اکشن بود و بازیکن ما را زدند.

وی افزود: فوتسال رشته پربرخوردی است، من هیچ موقع نمی‌گویم که بازیکنانم برای کسب نتیجه بازیکنان حریف را مصدوم کنند، اما این مواردی که دوستان می‌گویند کاملا اشتباه است و فیلم آن موجود است و بقیه برخوردها کاملا طبیعی در فوتسال است، اخطاری هم که گرفتیم در اثر اعتراض بازیکن نیمکت‌نشین ما بود و برای خطا در زمین نبود. احترام زیادی برای کادر فرش آرا قائل هستم، تیمی که چند سال کنار هم بودند و نتایج خوبی هم می‌گیرند و کادر قابل احترام و شایسته‌ای دارند، ولی فکر می‌کنم این نوع گفتمان به گونه‌ای بود که می‌خواستند ارزش کار ما را زیر سوال ببرند.

وی تاکید کرد: با تمام احترام فقط به آن‌ها می‌گویم “متاسفم که نبُردیم” شاید اگر برنده می‌شدیم و این جملات گفته می‌شد، می‌گفتم از دلخوری بود؛ اما متاسفانه نتیجه مساوی شد و بعد این مصاحبه ها را دیدم.

رستمی با گلایه از کادر فرش آرا گفت: فکر می‌کنم زحمات بچه های ما دیده نشد و با این صحبت‌ها همه فکر می‌کنند بچه‌ها چقدر خشن بازی کرده‌اند و راضی به تساوی بودند، اما فیلم بازی موجود است، اینکه ما یک نتیجه ۴ بر یک را به تساوی ۴ بر ۴ کشاندیم و چند موقعیت صد در صد گل را از دست دادیم نشان دهنده بی‌تجربگی و استرس آن‌ها است و اینکه بچه‌های ما تنها بازی کردند.

وی با اشاره به شرایط ورود تیمش به لیگ خاطرنشان کرد: هیچ تیمی در لیگ شرایط ما را نداشت و مربی در ایران چنین شرایطی را قبول نمی‌کند و این ریسک بود. خیلی از بازیکنان ما از باشگاه قبلی طلب‌کار بودند، اما صبر کردند. زمان سپری شد و ما ۱۸ آذر تیم را تحویل گرفتیم و با ۵ جلسه تمرین بدون کار تیمی و گروهی وارد لیگ شدیم. بازی اول را بد بودیم بازی دوم متاسفانه مقابل تیم خوب مس سونگون در تبریز قرار گرفتیم و بازی کاملا پایاپای بود و تجربه کادر و بازیکنان ملی‌پوش آنها به ما چربید و بازی را ۲ بر هیچ واگذار کردیم.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر اظهارکرد: قبول دارم که در دو بازی اخیر نقص داشتیم و هنوز به هماهنگی لازم نرسیده‌ایم، تیم ما هنوز ۳۰ جلسه تمرین نکرده و به اوج آمادگی نرسیده است، ما از بقیه تیم‌ها عقب هستیم و به لحاظ اقتصادی نیز ما ضعیف‌ترین سقف اقتصادی در لیگ برتر را داریم، با توجه به رقم ثبت قراردادهای تیم‌های دیگر با افتخار می‌گویم ما کمترین و کوتاه‌ترین سقف قراردادی اقتصادی را داریم، اما این مساله به هیچ عنوان از ارزش‌های بازیکنان ما کم نمی‌کند.

رستمی تاکید کرد: قرار نیست چون درآمد کمتری داریم، بگوییم خوب پس نتیجه را واگذار کنیم. قرار بود پله‌پله پیش برویم و بازی به بازی خوب شویم، فکر می‌کنم در این بازی نسبت به بازی قبل بهتر شدیم، بماند که در جاهایی هم اشتباه داشتیم و متاسفانه نتیجه ۴ بر یک شد؛ اما روندی که داریم روند مثبتی است و فکر می‌کنم این صحبت‌هایی که مطرح شد زحمات افرادی که پشت صحنه هستند و برای کمک و حمایت از فوتسال به میدان آمده‌اند را زیر سوال برده است. اینکه در این شرایط بد اقتصادی گروهی آمدند و سهمیه بلاتکلیف را گرفتند و سرپا نگه داشتند و با تمام توان تیم را حمایت می‌کنند جای تقدیر دارد.

وی گفت: تکرار می‌کنم تیم ما عملا ضعیف‌ترین تیم لیگ بود چرا که دیر از بقیه وارد لیگ شدیم، اما قرار نیست ما به هر تیمی ببازیم، من فکر می‌کنم موضوع اینجاست که دوستان فرش آرا و خیلی از تیم‌های دیگر فکر می‌کردند با اختلاف ما را شکست می‌دهند، مصاحبه خیلی از همکاران را می‌خوانم هیچ شانسی به تیم ما برای صعود نمی‌دهند و ۵ تیم را مدعی صعود می‌دانند، درست است که نتیجه دست خدا است؛ اما قرار نیست ما کاندیدای سقوط باشیم.

وی با اشاره به توانمندی و پتانسیل تیمش اظهار کرد: ما به اندازه اعتبار خودمان و افرادی که تلاش کردند در فوتسال اصفهان و این جمع را کنار هم قرار داده‌اند تلاش خود را می‌کنیم، فکر می‌کنم این نوع بیان جملات خیلی بی‌انصافی است و روند بازی این‌گونه نبوده که ما با اختلاف بازنده باشیم و حتی در صحنه‌ای موقعیت بسیار خوبی داشتیم و خراب کردیم و با توجه به آن صحنه دروازه‌بان آنها اصلا نباید در این خصوص صحبت کند و باید تمرکز خود را در مورد کار خودش قرار دهد.

رستمی با اشاره به حضور صدرالدین موسوی به عنوان ناظر داوری گفت: ایشان از مدرسان و ناظران مطرح فوتسال هستند و به خوبی می‌توانند در این خصوص نظر بدهند. در مورد پرتاب دروازه‌بان در موقعیت‌هایی تک به تک برای ما خطا گرفتند، در مرتبه نخست پرسیدیم، گفتند دروازه‌بان شما صحبت کرده و تمرکز بازیکن حریف را برهم زده در صورتی که بازیکن ما رو به دروازه خودمان بود توپ را گرفت حریف را دریبل زد و تک به تک شد و جریمه آن ضربه آزاد غیر مستقیم از نیمه برای حریف بود، اعتراض کردیم گفتند خیلی حرف می زنید عقب بایستید. در صحنه‌ای دیگر که تکرار شد دوباره خطای غیر مستقیم گرفتند که دو داور با یکدیگر صحبت کردند با دراپ بال توپ را به حریف دادند. این از مواردی است که جای سوال دارد و نمی‌دانم اجرای این قانون به چه صورت است.

سرمربی تیم فوتسال بازارهای روز کوثر یادآوری کرد با توجه به اخراج نویدبخش در دو بازی دروازه‌بان اصلی خود را در اختیار نداریم و اگر این گونه نمی‌شد در نتیجه اتفاق دیگری رخ می‌داد، با یک یار کمتر یک گل خوردیم و بر اثر اشتباه دروازه‌بان دوم تیم هم یگ گل دیگر دریافت کردیم، فرش آرا معتقد است ۴ بر یک جلو بودند و ما خشن بازی کردیم تا به نتیجه برسیم، باید بگویم به لطف اشتباهات داوری که تمرکز ما را بر هم زدند تیم شما ۴ گل زد و تیم ما به دنبال آسیب زدن به کسی نیست.

رستمی گفت: باز هم تاکید می‌کنم بسیاری از این بازیکنان حضور در لیگ برتر و فعالیت در فوتسال شغل آن ها است و به جز حضور در لیگ منبع درآمدی ندارند. خدا نکند روزی بیاید که من برای رسیدن به نتیجه دست به دامن یک سری بی اخلاقی‌ها شوم که منجر به آسیب فردی شوم که نان‌بُری شود. منتهی گلایه‌مندیم، اول بازی را به دقت ببینید و بعد با انصاف این گونه مصاحبه کنید، تیم ما نیمه اول ۴ خطا و نیمه دوم تنها یک خطا داشت، آیا قرار است در چنین شرایطی به لطف خطاهای بیشتر برای تیم ما نتیجه را بگیرند؟

انتهای پیام

این نوشته در عمومی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.