دیوار سیمانی!!!

خبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ 

پیکان – پرسپولیس، ورزشگاه شهر قدس؛ سرمربی تیم ملی ایران تماشاگر ویژه این بازی بود اما پشت سر آقای اسکوچیچ دیواری سیمانی و به شدت بی سلیقه‌ای دیده می‌شود که روایت واضح از حقایق فوتبال ایران است.
این وضعیت ناراحت‌کننده فوتبال ما به لحاظ امکانات سخت افزاری است؛ لیگ در چنین ورزشگاه‌هایی برگزار می‌شود اما بعضی‌ها فکر می‌کنند قهرمانی در جام جهانی حق مسلم ایران است!
قطر با کمپ اسپایر، همه تیم‌های بزرگ دنیا را جذب می‌کند اما ما با این ورزشگاه‌های محقر، حتی نمی‌توانیم از سرمربی تیم ملی به درستی پذیرایی کنیم.
۸ سال آزگار کی‌روش در چنین شرایطی مربیگری کرد؛ تازه تعدادی بسیار زیادی از منتقدان فوتبال ما، این مربی را که از منچستر و رئال‌مادرید به ایران آمده بود به نگاه بالا به پایین متهم می‌کردند. راستش را بخواهید هرگز نفهمیدیم منظور آنها چه بود و نگاه بالا به پایین درباره کی‌روش چه معنایی دارد؟
فرض کنید امروز زیدان به امارات، قطر یا عمان برود؛ در این صورت اگر کاستی‌های فوتبال را در حوزه خلیج فارس ببیند و انتقاد کند یعنی نگاهش بالا به پایین است؟
از اسم‌های بزرگ فاکتور بگیریم و برسیم به مربی بساز و آرامی مثل اسکوچیچ که معمولا به درخواست‌های فدراسیون فوتبال «نه» نمی‌گوید. این دیوار سیمانی زشت پشت سر او که در عین بی‌سلیقگی چیده شده، حکایت مفصل فوتبال ایران است. اصلا از همین دیوارها باید به نتایج مهمی رسید. واقعا شانس آوردیم که باشکوه‌تر طلوع نکردیم و در چنین ورزشگاهی میزبان مورینیو، زیدان یا کلینزمن نبودیم؛ در غیر این صورت معلوم نبود از آن نگاه بالا به پایینی که به کی‌روش نسبت داده می‌شد چه چیزی باقی می‌ماند!

t.me/dr_saeidrostami

این نوشته در عمومی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.